JARNÍ KOLEKCE LA FEMME MIMI SE POHYBUJE NA POMEZÍ MEZI DÍVKOU A ŽENOU

Protiklady a inspirace ženskou duší se staly nedílnou součástí nové kolekce Jaro/Léto 2019, kterou značka La Femme Mimi představuje. Ponořte se do světa mladé dívky, která se pomalu stává ženou. Pronikněte do jejích nejistot i vzrušení z nového a nepoznaného.

Vábení českého léta

Návrhářka MiMi Lan Nguyen vyrůstala do svých 15 let ve Vietnamu. Později však poznala kouzlo letních dní na českém venkově a zamilovala se. V nové kolekci nastiňuje podobnost mezi rozporuplným dospíváním 19leté mladé ženy s naší letní přírodou právě v jejich jinakosti, plné rozmanitosti a neopakovatelné kráse. Divokost a nespoutanost modelů je lehce ukotvena jako stéblo v jarním větru. Dosahuje toho pomocí tmavších a zemitých barev v kontrastu pestrobarevných materiálů v jemných i intenzivních tónech trávově zelené, červené nebo modré doplněné o přírodní motiv. Hlavní prim zde hraje uvolněný střih. Materiálům vévodí přírodní textilie jako: japonská bavlna, 100% italská vlna nebo vietnamské hedvábí.

Silný vztah k přírodě

Příroda je pro autorku velkou inspirací, a proto při své práci od začátku dbá na to, aby pracovala bezezbytkově. Respektuje principy udržitelnosti, například za pomocí zbytků ze starých kolekcí vytváří nové kusy oblečení a doplňků, jako jsou pásky anebo vázací límečky. Zbylé látky z jiného oděvu používá na kapsy, stojáčky na sakách a šatech. V neposlední řadě se mezi její velké vášně řadí i přeměňovat staré a zapomenuté kusy oblečení na nové.

Kristýna Lukášová za použití TZ
Zdroj fotografií: La femme Mimi

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.