POMOCNÍCI, SE KTERÝMI SI AROMATERAPII OBLÍBÍTE

Aromaterapie může pomoci s problémy, které nás všechny trápí. Špatná nálada, podzimní únava, roztěkanost a nesoustředěnost patří k symptomům života v moderní době. S výběrem vhodných éterických olejů a doplňků k nim už to nemusí být váš případ.

Éterické oleje

Éterické oleje slouží nejen k vykouzlení příjemné vůně a navození ideální atmosféry, uplatnění nacházejí také k alternativní medicínské metodě – aromaterapii. Jedná se o vysoce koncentrované jednodruhové silice z přírodních zdrojů. Mezi ty nejfrekventovaněji používané se řadí například eukalyptus, levandule, tea tree, máta nebo citron. Všech pět základních olejů v sobě spojuje třeba domácí lékárnička od značky Nobilis Tilia, která nabízí také informace o vlastnostech jednotlivých esencí a návod na jejich správné používání. Citronový éterický olej pomáhá díky svým výrazným silicím k pročištění organismu a je doporučován pro ženy, které trápí celulitida. Levandule má uklidňující a harmonizující účinky, doporučuje se jí inhalovat před spánkem.

Květové pleťové vody

Éterické oleje se pyšní tak velkou silou, protože jsou velmi koncentrované a neředěné. V této podobě se však nedoporučují užívat. Pro pasivní inhalaci formou aromalampy se kapou do vody, v níž se nerozpouštějí. Pro použití přímo na tělo je vhodné je mixovat s květovými vodami. Ty samy o sobě mají pozitivní účinky na lidskou pokožku. Pro ženy a jejich napojení na sebe samou se doporučuje růže. Heřmánek příznivě účinkuje proti stresu a pomáhá s hojením ran i zánětů. Osvěžující mátová voda si nejlépe rozumí s problematickou pokožkou.

Zen difuzér

Pro ještě dokonalejší požitek z aromaterapie můžete vyzkoušet Zen difuzér. Funguje na principu ultrazvukových vibrací k výrobě studené a suché vodní mlhy, v níž se do vzduchu rozptylují éterické oleje. Difuzér je šetrnější než běžná aromalampa, a tím udržuje éterické oleje po delší dobu v co nejvyšší kvalitě. Sám vám nahlásí, kdy dochází voda a nabízí variantu cyklického odpařování, takže na jeho zapínání nebudete muset myslet.

Více produktů vhodných pro aromaterapii najdete na Česká-biokosmetika.cz.

PROMOTION

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.