STYLOVÉ KAVÁRNY V PRAZE II: MYŠÁK, MONOLOK CAFE, EMA ESPRESSO BAR

Myšák

Dlouhý, dojemný a zajímavý příběh stojí za cukrárnou Myšák ve Vodičkově ulici. Vyhlášená svými skvostnými zákusky byla už za První republiky a rád si sem přišel posedět i Tomáš Garigue Masaryk. Těžká politická situace ale nechala kavárnu chátrat a během oprav v roce 2006 se téměř celá budova zhroutila. Příjemný dobový interiér ale šikovný rekonstrukční tým obnovil díky několika zachovaným fotografiím. Dnes si zde můžete dát vytříbené sladké dobroty, lahodnou kávu a ve druhém patře, do kterého se dostanete po původním zachovalém mramorovém schodišti, můžete obdivovat přímo od svého stolku práci cukrářů.

Monolok Cafe

Obklopí vás jemné tóny světlého dřeva a bílé s akcentem ve stříbrné a milý servis. Objednat si můžete kávu z české pražírny. Rovněž si můžete vybrat ze širokého sortimentu lahodných sendvičů, dezertů i salátů. Pokud preferujete dostatek prostoru, Monolok by měl být dalším místem, kde uspořádáte svou pracovní schůzku – na stůl se vám totiž nevejde jen šálek s kávou, ale i lehký oběd a počítač s diářem. Kam že to máte zamířit? Do ulice Moravská, jen chvilku chůze od náměstí Míru.

Ema espresso bar

V Praze má hned dvě pobočky – jednu na Palmovce a druhou na Florenci. Obě lákají na moderní industriální styl a výbornou výběrovou kávu z mikropražíren, kterou melou pomocí kamenů. Dát si zde kromě spoustu druhů super kávy můžete i něco sladkého. Na stole vás už při příchodu přivítá konvice s vodou, takže žádné nesmyslné placení za službu, která by měla být standardem. Tady naštěstí opravdu je!

Zdroj fotografií: facebook.com/cukrarna.mysak, manolok.cz, emaespressobar.cz

One thought

 1. Dobrý den,

  tímto bychom Vás srdečně chtěli pozvat k nám do Kavárny&Bistra do Metropole Zličín v Praze.
  Jsme odlišní od jiných kaváren např.tím, že prodáváme nejen vysoce kvalitní výběrovou kávu, ale zaměřujeme se na zdravý životní styl ve formě : bezlepkových, cukrfree, vegan, bezlaktozových zákusků, dortů, slaných pochoutek, domácích limonád atp.

  Máme designové útulné a pohodlné prostředí ke schůzkám jak peacovním tak soukromým atd.

  Rádi Vás uvítáme.

  Krásný den

  Tým Vitalisimo

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.