10 NEOTŘELÝCH TIPŮ JAK SE OBLÉKNOUT DO KANCELÁŘE

Když každý den vymýšlíme, co si obléknout před tím, než za sebou zabouchneme dveře a vyrazíme do kanceláře, možná že už nápady docházejí. Sako, halenka, mašle, puky na kalhotách a lakované lodičky sice představují základ, se kterým nešlápnete vedle, moc originální ale v jejich kombinaci nebudete. Co na to jít trochu jinak?

Mini a maxi

Mini sukně nemusí být passé ani v kanceláři. Zkuste ji spojit dohromady s delším károvaným sakem. Sako podobně dlouhé jako sukně zabrání tomu, aby se pozornost upnula pouze na krátkou sukni a outfit přitom zůstává elegantní. Na nohu doporučujeme tenisky, můžete-li si je dovolit, nebo mokasíny.


Rolák

Super kombinace roláku a saka vás potěší v zimních dnech, kdy na vás od okna táhne mrazivý venkovní vzduch. Rolák vypadá pod sakem také mnohem nápaditěji než běžná halenka ze sekce business. Dokonce zajímavěji i než halenka s velkou šifónovou mašlí.


Jděte do oversize

Manželovo sako a kalhoty, do kterých byste se vešla dvakrát – záruka neotřelého formálního outfitu. Možná si nebudete moci obléknout obojí dohromady, ale tak co zkusit aspoň to objemné sako? Skinny k němu můžete natáhnout také. A lodičky prosím! Klidně černé, lakované.


Šatovka

Šatovka kupodivu může patřit i do šatníku vyspělé ženy. S rolákem s dlouhým rukávem vám v ní bude teplo a vašemu pracovnímu looku dodáte trochu hravosti. Sáhněte po trendy káru nebo kostičce. Květinové vzory opravdu přenechte raději školkovým slečnám.


Kalhotový kostým?

Jasně, to není ničím originální nápad. Ale pokud sáhnete po kousku, do nějž již notnou dávku originalit vložil designér, nemusíte déle tápat. Mašle v pase, bolerková délka saka i zkrácené rukávy nebo výrazné manžety na kalhotách – všechny tyto detaily z běžného kostýmku dělají kostýmek, co zaujme.


Kardigan

Dlouhý rozepnutý svetr si spojujeme spíše s chvílemi volna a pohody, doma u televize, s hrnkem čaje v ruce, na chalupě u krbu, v lese při chladném ránu. Vezměte ho klidně i do práce. K formálním kalhotám a košili se bude perfektně vyjímat. Rozhodně s ním překvapíte více (a mile) než se sakem.


Klasika

Ne, neřekneme vám, abyste si oblékli starou dobrou klasiku, jen abychom měli další tip do kulatého počtu. Tímhle outfitem chceme dokázat, že i ověřené věci mohou vypadat jinak a nápaditě, když jim dáte nový nádech. Kalhotový kostým v lesklé petrolejové barvě a bílé tenisky spolu s velkým psaníčkem přece nezastupují tradiční kancelářský outfit, viďte? A přeci nejsou složité a vypadají skvěle.


Zvonové kalhoty

Do módy se nenápadně a postupně vrací již druhým rokem. První místo, kde se jejich návrat podepíše nejvíce, budou právě kanceláře. Jak je nosit? Tak, jak jsme je nosili ještě před 15 lety. S lodičkami do špičky, decentním topem zakasaným dovnitř, elegantní kabelkou…


Svetr místo saka

Nebudeme si nic nalhávat, v huňatém svetru vám během zimních dní bude i za pracovním stolem pohodlněji a tepleji než v saku. Svetr je naprosto přípustný, jen pozor – neměl by na něm být ani jeden žmolek. Potom se hodí také sáhnout po zajímavém kousku – třeba s netopýřími nebo nabíranými rukávy, případně korálkovou výšivkou.


Kožená bunda

I ta perfektně obstojí místo saka. Volte raději tenkou, ve které se nebudete pařit a určitě ji nechte rozepnutou. Teď stačí jen chino kalhoty, mokasíny nebo baleríny. Lodičky tentokrát nechte doma v botníku.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply