10 TIPŮ NA VÁNOČNÍ DÁRKY VE SLOW RYTMU

Desítka tipů na dárky, které splňují vizi udržitelnosti. Většina nápadů a výrobků pochází přímo z České republiky, ale doplnili jsme je i o několik zahraničních tipů. Jejich koupí podporujete tvůrce, kteří dělají opravdové řemeslo a obohacují ho o moderní svěží nápady.

Váza Eternity
16 000 Kč

Každá z ručně foukaných křišťálových váz Anny Jožové je zčásti tvořena recyklovanými střepy skla různých barev, tvarů a velikostí. Snoubením rozmanitých střepů a žhavého skla dochází k materiálovému napětí, které se propisuje nejen do výsledných dekorů, ale i do jemně plastické povrchové struktury. Výška vázy je 35 a průměr 29 centimetrů. Prohlédněte si Eternity ještě lépe.


Alizi šperky a doplňky

Za Alizi design stojí Alžběta Zimmerová a ve spolupráci s lokálními tvůrci tvoří nápadité dřevěné šperky inspirované origami stylem. Mezi časté motivy patří ptáčci, ale najdete třeba i motiv velryby. Náušnice pořídíte od 12 euro.


Váza Líza
16 000 Kč

Lízátkové vázy jsou humornou reakcí na finančně a hlavně časově náročnou techniku muránského skla. Vázy byly cíleně vytvořené jako klauzurní projekt pro ateliér skla na UMPRUM mladou designérkou Annou Jožovou. Lízátka jsou lepena zevnitř do předem navrženého skleněného tvaru. Později jsou pak zapečetěna speciálně připraveným čirým materiálem. Každá váza je originál, dekor je tvořen vždy výhradně autorem. Výška vázy je 34 a průměr 28 centimetrů. Zde si prohlédněte Lízu ještě důkladněji.


Kožená etue
2 350 Kč

Etue z kolekce Synthesis od Faktor Leather je navržena do moderního uspěchaného světa. Velmi pohodlně se díky neobvyklému zapínání nosí a lze do ní umístit vše nezbytné. Rozměr etue je navržen tak, aby se do ní vešly i menší paperbacky. Podstatným rysem je ruční šití. Jeho steh je v porovnání se strojním stehem odolnější. Etue je ušitá z toskánské třísločiněné usně.


Frozen ponožky
199 Kč

Veselé, barevné a hravé ponožky od české značky vždy potěší. Ne každý je sice milovník měkkých dárků, ale naboso v zimě chodí jen minimum z nás. Vybírat můžete ze spousty vánočních nebo nadčasových vzorů. My fandíme Frozen modelu s modrými srdíčky. Slippsy je mají v pánské i dámské variantě. A sladit k nim můžete i stejně vzorované trenýrky.


Balicí papíry Be Nice
120 Kč

V nabídce nové české značky Be Nice jsou zatím tři krásné vánoční designy na balicích papírech i krabičkách – přírodní, poetický a dětský, všechny z dílny ilustrátorky Báry z Nikolajky. Balicí sady jsou vyrobené z kvalitního recyklovaného papíru a jejich potisk milovníka Vánoc zaručeně zahřeje u srdce. Nejen krásný, ale i praktický balicí papír je vyrobený s mřížkou na spodní straně tak, aby se snadno a rovně stříhal. 


Miska Rustic
160 Kč

Nádobí od značky House Doctor se vyrábí z keramiky a ručně se maluje. Přírodní tón keramiky s modrošedou glazurou dodá tabuli správně ten syrový, hrubší prvek. Misky lze využít nejen na servírování drobných pochutin, ale klidně jako odkládací prostor pro šperky nebo klíče.


Krasopísanka
390 Kč

V době digitálního psaní na klávesnici zapomínáme krásné točené písmo, které na zelené školní tabuli předváděly v prvních třídách paní učitelky. Formou krasopísanky se můžeme naučit základy moderní kaligrafie a krásně pak zdobit pohledy, dopisy nebo diáře a také si odpočinout.


Plátěná taška Anie Songe
249 Kč

Taška na pečivo a zeleninu, knížky, nové úlovky ze sekáče a třeba i jako taška s převlečením na jógu. Autorský motiv blogerky Anie Songe pro českou značku Darré, OEKO-TEX Standart 100, pevná ucha a tuzemská výroba vám zaručí, že tenhle slow dárek zaručeně potěší. Plátěných tašek je sice spoustu, téhle se ale jen málokterá vyrovná.


Vlněný merino přehoz
2 790 Kč

Nebesky modrá barva s jemnou bílou linkou působí tak nevinně a elegantně! Přehoz můžete použít jako módní doplněk i jako pomocníka ve zútulňování vašeho domova. Je vyrobený z jehněčí merino vlny pod značkou Bronte by Moon ve Velké Británii. Značka je součástí iniciativy The Campaign for Wool, která spojuje farmáře, výrobce a designéry a stanovuje etické a udržitelné zásady. Patronem iniciativy je princ Charles.

Zdroj fotografií: archiv značek
ADVERTORIÁL + REDAKČNÍ TIPY

Leave a Reply