Dá to jen trochu práce a trpělivosti sloupnout veškeré cedulky a etikety a následně sklenici dokonale odmastit od zbývajícího vosku. Potom už se jen rozhodnout, k jakému účelu ji můžete využít. Do koše totiž nepatří.

Před tím, než se pustíte do návodů níže, se ujistěte, že jste sklenice dostatečně vymyli, očistili a odmastili.

Květináčky
Ti, kteří se vzhlédli v minimalismu, jistě nepohrdnou možností zasadit do vymytých skleniček drobné domácí sukulenty. Sklo ukáže zeminu i časem prorůstající kořeny a vy si můžete užívat maximálního propojení s přírodou i v interiéru. V tomto případě stačí sklenice opravdu jen vymýt a naplnit hlínou. Nebo můžete na dno nasypat trochu okrasných kamínků.

Sklenice na pití
První varianta, která se s vymytou sklenicí nabízí, je použít ji na běžné pití. Jasně, jsme pro. Ale proč je trochu nepřikrášlit? Jedinci zdatní v malování si na ně mohou vykouzlit libovolné obrazce, ostatní mohou zkusit třeba rychlou metodu mramorování. Postačí vám aspoň dva odstíny barev ve spreji nebo laků na nehty. Do hlubší nádoby, kterou následně můžete vyhodit, nastříkejte barvu nebo pokapejte hladinu laky. Sklenice zalepte papírovou páskou tam, kam nechcete, aby se dostala barva. Následně je ponořte do vody a pomalu otáčejte. Barva z hladiny se na sklenici přilepí. Stačí už jen nechat důkladně zaschnout.

Lampičky
Jste-li opravdu kreativní duše, co si rády vyhrají, můžete vyzkoušet vyrobit lampičky. Vymytou sklenici můžete namalovat akrylovými barvami nebo barvami na sklo a napasovat ji na sklenku od vína dnem nahoru. Do skleničky na víno pak už jen stačí vložit minižárovku nebo jiný zdroj světla na mikrobaterie. S umístěním klasické čajové svíčky byste totiž nepochodili, protože by svíčka bez přísunu kyslíku nehořela.