3 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ KNIHY O MÓDĚ V ČEŠTINĚ

Česká republika za poslední dva roky vydala velké množství sofistikovaných knih o módě. Takových, které nám tu až do loňského roku po dlouhou dobu chyběly. Teď si všichni módní fanoušci mohou dokonce vybírat, po které sáhnou. Pokud se módou neživíte a chcete si jen rozšířit knihovnu, bohatě vám bude stačit jedna. My máme všechny tři, takže přinášíme krátkou recenzi a specifikaci, kterou se na internetu jinak nedočtete.

nejdůležitější knihy o módě v češtině

FASHION MANAGEMENT

Publikace od nakladatelství Grada vyšla teprve v únoru 2019 a ještě z ní sálá teplo tiskařských strojů. Přesto už je k dostání u několika knihkupců. Jde o první odbornou publikaci od českého autora. Kniha pokrývá téma módy, módního průmyslu, naťukne reklamu a Public Relations v módě i udržitelnost. Je vhodná pro všechny, kteří chtějí mít přehled a zároveň pro návrháře, studenty marketingu, designu i novináře nebo marketéry. Má necelých 200 stran a doporučená prodejní cena je 299 korun.


VŠE, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O MÓDĚ

Kniha zakladatelky Módního pekla vyšla v druhé polovině roku 2018. Rozdílem mezi ní a jinými knihami je to, že z podstatné části probírá materiály. Hodně stran zaplňují desítky stylů dámského oblékání, které autorka však pojala velmi striktně. Slouží proto spíše jako inspirace, aby dokázal módní fanoušek rozlišit mezi jemnými nuancemi některých retro stylů. Kniha má 400 stran, je plnobarevná a pořídíte ji okolo 350-450 korun.


MÓDA – KOMPLETNÍ OBRAZOVÝ PRŮVODCE SVĚTEM STYLU

Plnoilustrovaná zahraniční publikace vás provede světem módy opět trochu podrobněji, než tomu u módních knih bývalo zvykem. Zavede vás do předních řad módních přehlídek, návrhářských ateliérů, představí nejdůležitější módní ikony, zajímavá čísla i historický vývoj dámského odívání. Knihu o necelých 200 stranách koupíte za 450 korun.

Zdroj fotografií: martinus.cz , knihydobrovsky.cz