3 NEJLEPŠÍ INSTALACE DESIGNBLOKU 2019

Čtyři dny plné designu, umění, nápadů, módy, řemesla a domácí tvorby. Ráj pro všechny, kteří chtějí držet krok s inovacemi a lokálními tvůrci. Designblok 2019 nabídl desítky instalací a my vybrali 3, které nás zaujali nejvíce.

BRO

Ručně vyšívané obrázky připomínající moderní styl ilustrace pracující pouze s několika odstíny na Designbloku nešlo minout. Autorka projektu vyšívá momentky ze svého života, mezi nitěmi precizně zachycuje své blízké nebo tvoří vtipné nápisy. Výšivkami dokáže pokrýt porcelánový hrnek, misku na jídlo, dámské kalhotky nebo denimovou bundu.

Jiří Krejčiřík

Sklo, osvětlení i nábytek – pole působnosti českého umělce Jiřího Krejčiříka rozevírá svou náruč hned několika směry. Jiří má za sebou několik designových škol i významných ocenění. Na Designbloku prezentoval svou Heritage kolekci sklářských výrobků, která oživuje uměleckou a sklářskou tradici. Tóny noční oblohy a zlaté evokují servisy vyšších tříd, které dnes vídáme ve vitrínách zámků.

Milimu

Důraz na střihová řešení při zachování naprostého minimalismu – takovou cestu razí české značka Milimu ve své tvorbě. Zaměřuje se na dámské kabelky, psaníčka a peněženky, stejně jako na pánské tašky a peněženky a další designové produkty. Na Designbloku 2019 zaujala svou instalací, které dominoval nápis zamýšlející se nad budoucností.

Zdroj: Designblok

Leave a Reply