3 NEJLEPŠÍ KNIHY O MÓDĚ

Knih o módě seženete už i na českém trhu nespočet. A pak seženete také celou řadu knih módních. Vybrali jsme pro vás trojici, která splňuje tak trochu obojí.

módní knihy.jpg

COCO CHANEL – Meghan Hess

Meghan Hess proslula svými autentickými ilustracemi vztahujícími se zejména k módě. Na kontě má již vícero knih, ta, kterou doporučujeme my, pojednává o životě i kariéře slavné návrhářky Coco Chanel. Ve zkratce najdete na stranách poutavé knihy vše důležité a zajímavé o jedné z největších módních ikon v drobných odstavcích. Ty doprovází stěžejní bod knihy – poutavé ilustrace nejen Gabrielle, ale také jejích návrhů, salónu a Paříže. Po knize sáhněte, pokud vás zajímá životopis Chanel ve stručnosti a rádi si prohlížíte nádherné skici nádherných věcí.

meghan hess coco chanel

JAK SE STÁT PAŘÍŽANKOU, AŤ ŽIJETE KDEKOLI – A. Berest, A. Diwan, C. de Maigret, S. Mas

I další kniha disponuje stranami a stranami efektního obrazového materiálu. Autorky knihy jím doplnily svá životní a módní moudra. Kniha přináší nevšední pohled do světa typické Francouzky a pojednává i o tématech, která s módou úzce nesouvisejí. Ale právě díky tomu má čtenář možnost porozumět tomu opravdovému francouzskému Joie de vivre. Na lesklém papíře vás pobaví i potěší krátké fejetony ze života ve sladké Francii a dozajista nabije inspirací řada fotek zachycující opěvovaný styl.

jak se stát pařížankou

CAPTURE YOUR STYLE – Aimee Song

Capture your style od jedné z nejúspěšnějších influencerek světa se ze své podstaty zaměřuje na platformu Instagramu, jeho využívání a fungování. Ve světle růžové knize čtvercového formátu však brzy najdete hluboký přesah do módy a toho, co je módní. Ať už jsou to croissanty a laptop v rozestlané posteli nebo pugéty květin naaranžované vedle flakónu s parfémem a luxusní rtěnky. Pokud Instagram používáte na běžné uživatelské bázi, určitě se něco přiučíte, pokud jste profesionál, bude kniha sloužit alespoň jako album inspirativních fotek. Tak či tak věříme, že na jejích stranách najdete pár tipů jak své (módní) fotky pozvednout o level výš.

capture your style.jpg

Zdroj fotek: songofstyle.com ; pinterest.com