3 TECHNOLOGICKÉ VYCHYTÁVKY PRO NOVOPEČENÉ MAMINKY

Být maminkou je někdy hodně náročné. Zvláště pak, má-li vaše miminko zdravotní problém, a nebo zrovna nemá svůj den. Ale díky dnešním moderním technologiím si mohou maminky pomoci některými z technologických vychytávek a pomocníků. Maminky, které jsou maminkami již nějakou dobu, je jistě dobře znají. Pokud vás ale toto krásné a někdy náročné období teprve čeká, rádi poradíme. Máme pro vás tři tipy, které vám každý okamžik s vašim miminkem pomohou zvládnout v klidu a pohodě.

affection-baby-barefoot-415824.jpg

Elektronické chůvičky

Dnes již standardní výbava dětského pokojíčku a pomocník každé moderní maminky. Je totiž obrovskou výhodou, že už máme tu možnost se od miminka či batolete vzdálit a tak můžeme například plnit domácí povinnosti nebo třeba i v klidu pracovat. I běžně prodávané (dokonce ne jen ty dražší) elektronické chůvičky mají relativně velký dosah signálu a velmi kvalitní přenos zvuku. Mezipatro a zahrada tedy nejsou problém. Maminky, které jsou z jakéhokoli důvodu starostlivější, mohou na malém monitoru sledovat také živý obraz pomoci video chůviček. 

adult-affection-baby-755028.jpg

Monitorovací podložka

Nejčastěji jsou využívány v domácnostech s nemocnými dětmi. Pokud jste však měli těžký porod a řešili jste komplikace i po něm, není lepšího pomocníka než monitorovací podložky. Samozřejmě nic nebrání tomu, pořídit si jí jen tak pro kontrolu a klid v sobě samé. Bohužel jsou dnes mnohem vyšší výskyty a rizika náhlého úmrtí miminek a není nad to mít vše pod kontrolou. Vědět, že vaše dítko je v pořádku i v čase spaní.

adorable-baby-born-2133.jpg

Houpací lehátko

Další vychytávka, která sice vaše dítko nehlídá, ale postará se mu o komfort, klid a zábavu. Dětská houpací lehátka dnes můžeme vybírat v mnoha variantách. Hrazdička s závěsnými hračkami je téměř samozřejmostí. K dispozici jsou však také houpací lehátka s automatickým houpáním (hned v několika rychlostech houpání), melodiemi k dobrému usínání a nebo vývinu rytmiky a melodiky, dokonce také s vibracemi, které mnoha dětem pomáhají stimulovat pocit v matčině břiše po čas těhotenství nebo také jako pomocník při všem maminkám známém problému s prdíky. Samozřejmě je ale na místě hlídat a regulovat čas strávený v takovémto lehátku. Ne nadarmo se traduje, že čeho je moc, toho je příliš. Zároveň je třeba vyzkoušet si, co je pro vaše děťátko příjemné, a co mu naopak nedělá dobře.

c2ca9d5bb8df237f04ff89775f6a73e3.jpg

Zdroj fotografií: pinterest.cz