4 CESTY, KTERÉ VEDOU K MAXIMÁLNÍMU ODPOČINKU

Píšeme vám o józe a snažíme se vám ukázat, jak skvělou cestou může být k vašemu klidnějšímu prožívání života. Vedle ní existuje řada dalších disciplín, se kterými si jóga rozumí a vy možná budete také. Pojďte společně s námi proplout do světa ajurvédy, aromaterapie, drahých kamenů a meditace.

Ajurvéda

Přáli bychom si to, ale u zbožného přání zatím pouze jen zůstává. Nejsme přeborníky v oblasti ajurvédy, tedy nemůžeme poskytnout fundované rady. Jedná se o tradiční indické lékařství, které v České republice funguje na alternativní bázi k našemu typickému zdravotnickému systému. Ajurvéda pracuje se třemi základními principy, které jsou u jednotlivých lidí zastoupeny v rozdílných poměrech. Zdravotní problémy tedy ajurvédský směr přisuzuje nerovnému poměru, který se následně snaží harmonizovat. Abyste ajurvédě naplno porozuměli, je dobré pochopit přesně významy principů váta, pitta a kapha.

Meditace

Meditace v nás automaticky nemusí evokovat východní směry ani silné výrazy, jakým je například změněný stav vědomí. Meditování může na běžné denní bázi pomáhat ve zklidnění přepracované mysli a získání nadhledu nad čímkoli, co nás trápí. Je dobré nalézt si takovou meditaci, která vám bude nejlépe vyhovovat. Řízené meditace vás motivují k soustředění na vaše tělo, nebo na dech. Je dobré vyzkoušet si obě cesty a díky tomu poznat, která lépe funguje.

Aromaterapie

Terapeutické účinky vůní, kterých můžeme dosáhnout díky aroma-terapeutickým éterickým olejům nevyžadují téměř žádnou práci. Zatímco u meditace se musíte naprosto zklidnit a najít si pár minut čas v naprostém klidu a samotě, éterický olej vám může zpříjemňovat jakoukoli část dne. Postavte si na pracovní stůl aromalampu a nakapejte si do vody pár kapek levandulového oleje. Vůně levandule vás uklidní a nechá odplavit aspoň část stresu, s nímž se potýkáte.

Minerály

Ohledně studií, které by dokázaly prokázat pozitivní účinky minerálů, se to má složitě. Nejsou příliš transparentní, mnoho ezotericky laděných osobností i magazínů radí, že síle kamenů v první řadě musíte věřit a následně fungují. Objektivní pravdou je, že jsou nádherné. Každý je originál, který vás dokáže překvapit zajímavou kresbou a když si jich pár postavíte na poličku, může vám být v místnosti příjemněji. Nad důvody nebudeme rozviřovat žádné dojmy. Někomu se prostě jen obyčejně líbí a nosí svůj oblíbený v kapse jako talisman. Pohled na krystalové drúzy může být obzvlášť uklidňující. Tak proč to nezkusit?!

Leave a Reply