5 OŠKLIVÝCH TRENDŮ, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT

Džínová mini, skinny nebo starorůžová a baby blue – jednoduše jsou trendy, které se vám zalíbí od samého začátku a do svého šatníku je zařadíte velmi rychle a ochotně. Potom přicházejí trendy, které se vám zdají naprosto ošklivé a nosit je nechcete, ale …

ošklivé trendy 2019 (1)

Nosit se dají! Vrhněte se s námi do trendů, které sice z počátku působily ošklivě, ale když je oblékne někdo, kdo to umí, vlastně už se tak ošklivé nadále nezdají. Možná zjistíte, že i ponožky v sandálech mohou vypadat dobře.

Pláštěnky a anoraky

Praktičnost se jim odepřít nedá. Před nepříjemným drobným deštěm ve městě ochrání pláštěnková parka mnohem lépe než deštník. Anorak zase skvěle zahřeje. Rozhodně se však nejedná o prvoplánově líbivý trend ani o kus šatníku, který by byl snadno uchopitelný na vzájemné kombinování. Proto si klidně dejte čas na jeho pochopení.


Ugly sneakers

Nebo také Dad trainers. Oba názvy skrývají vlastně tytéž nehezké, robustní tenisky, které jako by vypadaly z amerického devadesátkového filmu. Nenechte se však mást, tento trend nepřinesl do dnešní doby žádný poblázněný hipster, ale samotní návrháři. Ošklivé sportovní tenisky v nepěkných barevných kombinacích nabízí většina módních domů včetně Balenciagy nebo Gucci.


Zvířecí vzory

Oproti dvěma předchozím trendům, zvířecí vzor se vám snad bude nosit podstatně lépe. Se svou nabývající popularitou ho totiž za žádnou cenu nejde ignorovat. Na outfit seskládaný jen ze zvířecích vzorů to chce nejen hodně umu, ale i dobré módní cítění a odvahu. Pokud přemýšlíte o koupi zvířecího kousku, spíš než po doplňku se dívejte třeba po šatech. Ty už totiž stačí jen doplnit černými lodičkami a kabelkou. Přeplácanosti se potom bát nemusíte.


Ponožky v sandálech

Ne, není to výsada Čechů. I když je tu asi největší koncentrace lidí, kteří si na tento trend troufnou. Bohužel v 99 procentech případů se jim nezdaří. Obecně se dá říci, že pánům sandále na nohu nepatří, už vůbec ne s ponožkami. Jednoduché dámské páskové sandálky na podpatku naopak o decentní ponožky jako módní doplněk přímo volají.


All denim

Vybavila se vám v hlavě scéna z kovbojského filmu nebo Madonna? Nebojte, celodenimový outfit může mít i pozitivní konotace. Miranda Kerr třeba ví, jak obléknout denimovou košili k džínám plus ji doplnit zvířecími sandálky, a tak zapůsobit a inspirovat svět. Pokud se nechcete prostřednictvím outfitu proletět pár desítek let do minulosti, možná all denim jen akceptujte. Není třeba obléknout každý módní výstřelek, ne?

Zdroj fotografií: stylesandy.com , pinterest.com