5 PODZIMNÍCH TRENDŮ PRO MUŽE PŘÍMO ZE SVĚTOVÝCH MOL

Přehlídky pánské módy pro letošní podzim proběhly už před více jak půl rokem. Vrátili jsme se k nim, abychom vybrali 5 nejvýraznějších trendů, které návrháři pro nadcházející sezónu představili. A žádné strachy, vypsali jsme vám jen ty použitelné.

pánské módní trendy na podzim 2018 (7)

1, Khaki

Jeden z typických podzimních odstínů nabírá zpět na své síle spolu se sezónou 2018/2019. Hlavní značka, která do něho zabarvila podstatnou část své tvorby, je francouzský Balmain. Olivier Rousteing (kreativní ředitel Balmain) využil zároveň sílu kůže a svých signifikantních stříbrných zipů a v jeho podání je khaki na podzim pro muže bez debat jedno velké must have. Nosit se však dá i velmi elegantně, což dokazuje například jeden z modelů značky Ralph Lauren ve spojení formálních kalhot, propínací bundičky a dlouhého vlněného kabátu.

pánské módní trendy na podzim 2018 (2)
Balmain | Ralph Lauren | Balmain

2, Roláky

Ani u žen neuslyšíme na roláky jednoznačný souhlas, natož pak u mužů. Přesto se téměř pravidelně snaží módní návrháři a světové značky poukázat ve svých podzimních kolekcích, že roláky do pánských šatníků rozhodně patří. Pokud pochybujete o tom, jak rolák nosit a zdá se vám, že vám nesluší, zkuste ho obléci třeba pod sako. Výsledný efekt bude určitě mnohem lepší, než kdybyste ho chtěli nosit bez saka.  Poměrně dobře nastínit, jak nosit rolák, se podařilo značce Ralph Lauren, která představila v rámci podzimní kolekce 2018 vlněný přírodně bílý svetr s rolákem a oblékla ho pod námořnické sako.

pánské módní trendy na podzim 2018 (3)
Dior Homme | Ralph Lauren | Dior Homme

3, Dlouhé kabáty

Velké ano pro kabáty a ještě větší pro ty kostkované. Byť kostku si mezi světovými návrháři neoblíbili úplně všichni, v kabátě střiženém ke kolenům nebo i pod se shodli téměř všichni. Na pánských kabátech najdete často dvouřadé zapínání, sem tam i pásek na kovovou sponu, který známe z kabátů dámských. Velmi povedený model se objevil na přehlídce Roberto Cavalli. Značka odprezentovala delší kostkovaný kabát v šedo-černo-hnědém provedení. Pokud by kostka i délka do poloviny lýtek na vás byla příliš, chybu neuděláte ani s kabátem v tradiční délce ke kolenům například v hnědém odstínu.

pánské módní trendy na podzim 2018 (4)
Roberto Cavalli | Ralph Lauren | Dior Homme

4, Gentleman

Milujeme ten trend, který se vrací čím dál tím víc. Obleky, smokingy, vestičky, motýlky, lakýrky – prostě idea muže gentlemana, kterou ve svých podzimních kolekcích prosazovali snad všichni od Diora po Dolce & Gabbana. Ať už se podíváte na kteroukoli značku, inspirace v jejich variacích jistě najdete nepřeberně. Zatímco Dior Homme (odnož klasického Christiana Diora, ale pro muže) nadále preferuje černou klasiku s bílou košilí, akorát ji letos ozvláštnil šátkem, u Dolce & Gabbana si přijde na své každý, který žádá od obleku trochu více, ať už co do barev, vzorů, střihu nebo doplňků.

pánské módní trendy na podzim 2018 (5)
Dior Homme | Dolce & Gabbana | Ralph Lauren

5, Odstíny červené a oranžové

Ano ano, víme. Na začátku jsme slibovali, že všechny trendy budou nositelné. Na druhou stranu, nemůžeme vám jen tak zapřít výrazný trend. Tím jsou pro podzim 2018 právě odstíny červené, pomerančové i cihlově oranžové. V kolekcích návrhářů se o něco častěji objevovala oranžová, velmi nositelně ji zapojila značka Bottega Veneta například na svém obleku s lemováním. A pokud by přeci jen cihlové sako nebo červené brokátové kalhoty byly příliš, poohlédněte se jen po kostkované oranžovo-hnědé šále nebo třeba červené čepici. To už je přijatelné, ne?

pánské módní trendy na podzim 2018 (6)
Ralph Lauren | Dolce & Gabbana | Bottega Veneta
Zdroj fotek: vogue.com