5 ZPŮSOBŮ, JAK MIXOVAT VZORY NA OBLEČENÍ

Vzory k módě neodmyslitelně patří. Jenže pokud doma máte více různých typů, tak asi moc dobře víte, že se také velmi těžko vzájemně kombinují. Ale není to nemožné! Pět inspiračních tipů, které vám představíme, vám ukáže, jak na to!


Jeden dominantní

Vyberte si dva vzory, ale jen jeden z nich nechte udávat směr. Na fotce hraje prim puntíkovaná halenka, zebrované lodičky zastupují jen doplňkový vzor. Díky předělení formou jednobarevné sukně působí outfit sladěně, decentně a určitě ne přeplácaně.


Proužky a kytičky

Mezi tři nejčastější vzory patří proužek, puntíky a květiny. Jejich nadčasovost nezná mezí, proto se souvisle objevují, aniž by někdy začaly být out. Pokud nejste zběhlí v kombinování vzorů, do všech třech dohromady se nepouštějte. Vždy ale můžete mít na paměti pravidlo, že když budete kombinovat florální vzor s geometrickým, mělo by to dopadnout dobře. Plusovým bodem bude, potkají-li se vám v obou potiscích podobné odstíny.


Dva vzory v jiných velikostech

Dva kousky v naprosto totožném vzoru jen v jiné velikosti asi málokdy ukořistíte v řetězci. Zato když se podíváte do kolekcí českých návrhářů a značek, výběr se značně rozšíří. Zkušený návrhář totiž ví, jak skvělou službu dokáže jeden vzor ve dvou velikostech vykonat. A to nejen v kolekci, ale i v outfitu. Menší vzor volte spíše na partie, které chcete upozaďovat, větší na ty, které chcete podpořit.


Textura namísto druhého vzoru

Kostičkované sako a sukně z materiálu s výraznou texturou? Ano! Vězte, že textura se jako vzor v módě počítá. S dalšími vzory se však nedává dohromady o nic snáz. Je to tím pádem trošku oříšek, na který si jen tak někdo netroufne, a je to tak v pořádku.


Jeden vzor v opačné barevné kombinaci

Černobílá kostka s bíločernou kostkou? Spojení, které dojem nevyladěného outfitu rozhodně nevyvolá. Pokud si s kombinací vzorů stále nejste jisti a potřebujete začít hezky postupně, zkuste k bílému tričku s černými puntíky vzít propínací svetřík v černé s bílými puntíky.

Zdroj fotografií: buzfeed.com , pinterest.com