6 LEGENDÁRNÍCH PRODUKTŮ MÓDNÍHO SVĚTA

Jsou legendy, které nestárnou. Legendy, které milujeme napříč generacemi a možná čím déle to je, tím více. Máme pro vás šest produktů módního průmyslu, které si svět módy podmanily až do nynějška.

legendární prodzkty módního průmyslu (5).jpg

CHANEL BAG

Kabelek značky Chanel, které jsou velmi proslulé, je několik. Od 2.55, přes Classic až po nejnovější Boy z roku 2011. Většinou se vyznačují řetízkovým popruhem a velmi kvalitně zpracovanou kůží, která bývá prošívaná. Kabelka Chanel se pohybuje zhruba okolo 125 tisíc korun.

BIRKIN BAG

Cena Birkin bag od značky Hermes se šplhá podstatně výše, klidně nad půl miliónu korun. Jedná se o ručně vyráběnou kabelku z krokodýlí kůže s drobným zámkem na číselný kód. Barevných i velikostních variant je nespočet a také cena se může pohybovat od dvou set tisíc až po více jak milión.

legendární prodzkty módního průmyslu (3).jpg

CHANEL NO°5

NO °5 = parfém, kterému dala za vznik Coco Chanel. Když si návrhářka nechávala namíchat vůně, z dodaných vzorků se jí nejvíce zalíbil pátý v pořadí, odtud pochází také jeho název. Jde o vůni jedinečnou, ženskou a nezaměnitelnou. 100 ml Chanel No°5 pořídíte zhruba za tři tisíce korun.

LOVE BRACELET

Náramek lásky z dílny francouzského šperkařství Cartier ženy milují už desítky let. Je minimalistický, v provedení bílého, žlutého nebo růžového zlata a nejlépe vypadá, když jich na zápěstí zapnete hned několik. Základní varianta vyjde zhruba na sto tisíc.

Přečtěte si také Znáte nestárnoucí legendární náramek?

legendární prodzkty módního průmyslu (4)

LOUBOUTIN LODIČKY

Červená podrážka na lodičkách symbolizuje značku obuvníka Christiana Louboutina. I přesto se dnes jedná o naprosto běžnou záležitost a lodičky s červenou podrážkou zakoupíte i na vietnamské tržnici. Původ však sahá do Francie do roku 1993. Cena začíná na patnácti tisících a jde až ke sto padesáti. Louboutin byl vůbec první, koho napadlo udělat kontrastní červenou podrážku.

TIFFANY

Šperky od Tiffany možná ze všeho nejvíce proslavil film Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburn. Populárních šperkařských designů má na svém kontě značka hned několik včetně Infinity bracelet, Charm bracelet nebo srdcového náhrdelníku. Možná ještě o něco více je ikonická její firemní barva – specifická mentolová, která už dávno převzala jméno Tiffany.

legendární prodzkty módního průmyslu (2)

Zdroj fotografií: pinterest.com