6 PODZIMNÍCH TRENDŮ 2019 PODLE MBPFW

Pražský týden módy přinesl pro podzim a zimu 2019/2020 téměř tři desítky módních kolekcí. Každý návrhář měl na módu nadcházejícího období vlastní názor, i tak jsme si ale všimli několika prvků, které se opakovaly a našli je téměř ve všech kolekcích. Takže tohle, milí módní přátelé, jsou ty opravdové podzimní trendy podle českých tvůrců.

podzimnít rendy z prahy 2019

Metalické materiály

Odlesky na bundách, kabátech, šatech, sukních i spodním prádle. Metalickými materiály se pražský fashion week jen hemžil. Viděli jsme je na modelech značky Nehera, Pietro Filipi nebo Terezy Vu. Metalické kousky do šatníku rozhodně patří a i úplným laikům se do něj budou lépe zařazovat právě v zimní sezóně, v níž slavíme Vánoce, než v letní. Tento trend je jistě přínosný a snadno uchopitelný.

módní trendy na podzim 2019 z mbpfw (4)

Rukavičky

Trend rukaviček zaujal a hlavně překvapil. V menší či větší míře se objevily ve značné části kolekcí. Někdy sloužily jako extravagantní doplněk, jindy velmi elegantně dotvářely celistvý dojem z outfitu. V pánských kolekcích byly použity spíše běžné kožené rukavice, které jsme zvyklí nosit v mrazivých dnech. V dámské módě se představily více jako kus modelu sám o sobě, hodný nošení třeba do vyšší společnosti.

módní trendy na podzim 2019 z mbpfw (3)

Roláky

Praktický trend, který ale při pohledu na pražské kolekce dokáže být velmi rozmanitý a vůbec nemusí být nudný. Roláky svetrové, metalické nebo bavlněné předurčila česká módní scéna jako jednoznačný trend nadcházejícího podzimu. Alespoň nám bude teplo!

módní trendy na podzim 2019 z mbpfw (7)

Holinky

Těžko říct, kolik lidí vykročí na podzim v holinkách do práce, návrháři je však do svých kolekcí zařazovali častěji než obvykle. Ať už v podobě spíše širokých dámských kozaček, nebo ve formě vysokých objemných rybářských gumovek. K vidění byly také barevné holinky, které doplnily cirkusové outfity.

módní trendy na podzim 2019 z mbpfw (6)

Pokrývky hlavy

Klobouky, čepice, buřinky a další extravagantní přikrývky hlavy hrály prim. Nutno uznat, že i tento trend vnímáme jako velmi stylový a praktický současně. Správná pokrývka dokáže pozvednout oblečení zase o krůček dál a díky volbě daného člověka můžeme sledovat jeho osobitý názor na módu. Poutavé pokrývky ukázal Kováčik nebo Monika Drápalová. Klobouk dolů, tohle se povedlo!

módní trendy na podzim 2019 z mbpfw (2)

Trikolórová reflexe

Módní kolekce se tvoří i více jak půl roku dopředu a tak je jasné, že na nich návrháři pracovali v roce 2018. V době, kdy jsme si jako stát připomínali stoleté výročí od založení Československé republiky. Trikolórou se to všude jen hemžilo a nemůžeme se ubránit dojmu, že právě červená, modrá a bílá inspirovala také tuzemské návrháře. Červená i modrá se ve svých pronikavých vlajkových odstínech objevily v nejedné kolekci, namátkou je zařadila třeba Zdeňka Imreczeova nebo Božidara.

módní trendy na podzim 2019 z mbpfw (5)

» Přečtěte si také Všechny podzimní kolekce 2019 z pražského fashion weeku

Zdroj fotografií: Facebook.com/mbpfw