6 TIPŮ NA ETICKÉ VÁNOČNÍ DÁRKY

Jak zachovat radost z vánočních dárků a přitom co nejméně ubližovat přírodě? Darujte letos pod stromeček svým blízkým etické dárky, které vznikly s ohledem na naši planetu i na důstojné pracovní podmínky lidí, kteří je vyráběli. V prodejně EtikButik nebo na jejich e-shopu ani jiné než etické nenajdete.

Tipů na dárky načerpáte při návštěvě prodejny ještě mnohem více…

The Greatest Candle svíčka

Věděli jste, že jeden litr oleje dokáže kontaminovat až 1000 litrů vody? The Greatest Candle in the World je portugalská značka, která vyrábí svíčky z použitých rostlinných olejů z restaurací. Až si budete užívat některou z luxusních vůní těchto svíček, může vás hřát pocit, že jste pomohli zabránit kontaminaci vody a půdy.

The Greatest Candle vonná svíčka v plechovce (200 g) – Jasmínový zázrak. Na EtikButik.cz: 249 Kč


Rostlinný pásek

Pásek od portugalské značky Wills Vegan Shoes je ručně vyrobený v rodinném podniku v Portugalsku a skoro ho nerozeznáte od koženého. Přitom je ale vyroben z úplně nového materiálu na rostlinné bázi s bio olejem pocházejícím z organických obilovin.

Světle hnědý pásek “geometric 3 cm Belt Tan”. Cena na EtikButik.cz: 1 150 Kč


Šátek ze 100% biobavlny

Pro zahřátí v zimních dnech je ideální dámský šátek od baskické značky SKFK. Je vyrobený ze 100% biobavlny, takže nejenže je příjemný jako pohlazení, ale je i etický. Biobavlna je z 80 % zavlažovaná dešťovou vodou, při pěstování se nevyužívají GMO ani toxická hnojiva a farmáři, kteří ji pěstují, tedy pracují ve zdravějším prostředí. 

Dámský vzorovaný šátek “Dot”, na EtikButik.cz: 1 560 Kč


Ledvinky zpět v módě

Ledvinky jsou zpátky, jen mnohem krásnější a stylovější než v devadesátkách. Tenhle praktický doplněk od značky Matt&Nat je vyrobený z odolné veganské kůže z PVC a recyklovaného nylonu uvnitř. 

Dámská černá ledvinka “Park Black”, cena na EtikButik.cz: 2 550 Kč


Netoxický lak na nehty

Běžné laky na nehty jsou doslova chemickým koktejlem a toxické látky z nich pronikají do těla. Španělská značka Handmade Beauty vyrábí laky na nehty, které neobsahují ty nejškodlivější chemikálie jako toluen nebo formaldehyd. Třešničkou na dortu jsou lahvičky s krásným dřevěným víčkem.

Handmade Beauty lak na nehty 7-free (11 ml) – Pitaya, cena na EtikButik.cz: 289 Kč


Kelímek z kelímků

“rCUP” je první termohrnek vyrobený z recyklovaných jednorázových kelímků! Kromě toho, že jeho používáním omezujete produkci jednorázových kolegů, zároveň přispíváte k ekologické likvidaci těch, které už na světě byly! Neteče, nepálí a udržuje váš nápoj déle teplý nebo studený. Snadno se otevírá i zavírá jednou rukou a při pití z něj nemusíte srkat jednou malou dírkou. Můžete z něj totiž pít po celém obvodu. Vybrat si můžete z několika barevných variant.

rCup (340 ml) – černá/tyrkysová, cena na EtikButik.cz: 349 Kč

Všechny etické dárky najdete na etikbutik.cz, vybraný sortiment si můžete prohlédnout a zakoupit v nově otevřené prodejně EtikButik na adrese Rašínovo nábřeží 54, Praha 2. Otevřeno je pondělí – pátek od 12 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 15.

ADVERTORIAL

Leave a Reply