7 LETNÍCH MÓDNÍCH TRENDŮ 2018

Léto tentokrát dorazilo o něco dříve. Pojďte se podívat, jaké trendy mu budou kralovat v roce 2018. Řadí se mezi ně mimo jiné i len, maxišaty a jednodílné plavky.

1. MAXIŠATY

Maxi délka šatů se objevila už několik sezón zpátky. Zatímco ještě před rokem o ní mnozí pochybovali, letos už může doopravdy propuknout naplno. Byť maxisukně jsou složitější na kombinování a nesluší úplně každé ženě či jakékoli postavě, basic maxišaty patří do letního šatníku téměř bez výjimek. Řetězce nabízejí především neutrální jednobarevné modely se zvýrazněním v pase. Chyba se nedá udělat s černou, pruhovanou nebo tmavě modrou. Pokud jste již v nošení maxišatů zběhlá, není třeba se bránit ani barevným vzorům.

POZOR:  U maxišatů je pochopitelně třeba hlídat si délku více než u šatů krátkých. Správné šaty by vám měly sahat zhruba ke kotníkům, rozhodně by neměly omezovat v pohybu a neměla byste si na ně šlapat. V případě, že jste vysoká, vyberte si model, který byl ušitý v dostatečné délce, maxišaty nepůsobí dobře, končí-li nad kotníky. 

2. DENIM

Džínová košile, šaty, kraťásky i bundičky na chladnější večery. Ať už během léta 2018 obléknete denim v jakékoli podobě, zvolíte si tím také jistou záruku trendy looku. Byť se denim pochopitelně vrací do módy neustále kolem dokola, pokaždé na sebe bere trochu jinou podobu. Tentokrát si užijte zejména jeho světlejšího zbarvení, které může přecházet v otrhaných lemech až do bílé.

POZOR: Hippies se do módy zatím nevrací. Takže k džínovým kraťasům raději bavlněné triko než džínovou košili. Rozumíme si?

denim léto 2018

3. VOLÁNY

S trendem volánů jste se pravděpodobně už důvěrně seznámila minulý rok. Nabral na takové síle, že byť spadá spíše do teplejšího počasí a tudíž letní sezóny, přetrval i celý podzim a zimu. S úderem letních teplot se opět vyšplhá na své maximum, v ulicích se objeví ženy s odhalenými rameny a velkým volánem či volánkovými květovanými šaty. Volány se objeví na všem, včetně plavek a kabelek. Zatím nevěříte? Tak uvidíme… za pár týdnů si na nás vzpomenete.

POZOR: Čeho je moc… známe to. Zkuste si v hlavě před zrcadlem držet ještě jedno pravidlo – méně je více. Pojďme si dát takový slib – jeden volánek bude na jeden outfit stačit, hm?

módní trendy léto 2018 (4)

4. LEN

Přírodní a prodyšný materiál zařazuje do své nabídky čím dál tím více značek. Lněnou kolekci pro léto 2018 představil řetězec Mango. Pár kousků objevíte také u F&F. Skvěle se v něm buete cítit v parných letních dnech, kdy ho stačí doplnit slaměnou taškou, páskovými sandálky a vyrazit. Nezáleží u toho, jestli budete zrovna v Provence, Benátkách, Dubaji nebo Praze. Lněné šaty vás na těle potěší kdekoli.

POZOR: Len má tendenci se mačkat. Ostatně je to přírodní materiál. Proto se o něj nezapomínejte také náležitě starat. V čem spočívají jeho specifika? To už jsme vám psali tady.

módní trendy léto 2018 (2)

5. HÁČKOVANÝ CROP TOP

Stejně jako šití i háčkování zažívá v posledních letech svůj boom. Navíc vytvoří naprosto jedinečnou strukturu materiálu, která je navíc na těle velmi příjemná. Záleží pochopitelně také na druhu příze. Vyberte si mezi nejrůznějšími střihy crop topů nebo plavkových svršků, které nejvíce unosíte na promenádách a plážích. Vedle nešlápnete s neutrálními tóny v čele s bílou, tělovou a tmavě modrou.

POZOR: Nedoporučujeme objednávat si háčkovaný crop top z e-shopů bez možnosti vyzkoušení, každá příze má jinou vůli a nejedná se o elastický kousek. Proto si před koupí model velmi dobře vyzkoušejte. Nosí se totiž na holé tělo.

módní trendy léto 2018 (3)

6. PRONIKAVÁ ŽLUTÁ

Žlutá se vloudila mezi módní trendy velmi tiše. Našlapovala po špičkách a kryla se jinými barvami. To aby ji nikdo nezaslechl a nezahlédl. Proč? No proto aby se najednou objevila s pořádným entrée. To některé barvy umí a kanárkově žlutá k tomu má všechny předpoklady. Dobrou náladu vám bude vyvolávat na šatech, plavkách i sukních. Protože žluté tričko dokáže nosit kdokoli, ale žlutou sukni? To už chce trochu odvahy a módního citu. Oboje máte, že?

POZOR: Byť se na první pohled hodí k mnoha barvám, přeci jen nejlepší dojem zanechá, když může vyniknout. Doplňte jí jemným květinovým vzorem nebo bílou.

módní trendy léto 2018 (1)

7. JEDNODÍLNÉ PLAVKY

Že jsou pro staré? Pro silnější? Prostě ne pro vás? A kde jste k tomu přišla? Zajděte do oblíbeného obchodu s plavkami a vyzkoušejte si před letošním létem alespoň jeden jednodílný model. Myslete na své přednosti a snažte se je vyzdvihnout i v monokinách. Často působí atraktivněji než tradiční bikiny. Co třeba sexy šněrování, krajka nebo rafinované průstřihy?

POZOR: Možná vám zabere více času, než najdete ideální monokiny. Pozor si dávejte na to, aby byly dostatečně dlouhé, tím pádem vám dobře seděly jak přes hrudník, tak přes boky. Vyhněte se nevzhlednému a nepohodlnému pnutí plavkoviny přes břicho.

módní trendy léto 2018 (5)

Zdroj fotek: pinterest.com ; aol.com ; momwifefoodie.com