7 VÝHOD BAMBUSOVÝCH LEGÍN

Nezdá se to ani tak dávno, kdy český trh zaplavila nabídka bambusového spodního prádla. Všichni milovníci bambusového vlákna se jistě zaradovali, když se nabídka u nás rozšířila i o další bambusové kousky. Velkým hitem ve světě jsou bambusové legíny. V čem jsou jiné než ty z bavlny? Našli jsme pro vás 7 výhod legín z bambusového vlákna.

7 výhod bambusových legín 1

Jemnost

Legíny z bambusového vlákna jsou na dotek jemné a příjemné. Dalo by se s klidem na duši říct, že bambusové vlákno se dá srovnávat s bavlnou, stejně jako kašmír s vlnou. Bavlna splní svůj účel, ale bambusové vlákno svojí měkkostí přivádí opravdový nádech luxusu.

Hodí se do každého počasí

V legínách z bambusového vlákna se vám nemůže stát, že vás příroda překvapí a vy budete špatně oblečení. Bambusová tkanina nejen zahřeje, ale je i prodyšná. Zůstane tak ve vaší skříni po celý rok.

Absorbují vlhkost

Bambus absorbuje skoro o 40 % více vody než ta nejjemnější organická bavlna. Tím pádem vaši pokožku udržuje krásně v suchu, ať už se zpotíte při cvičení nebo vás zastihne lehký letní déšť.

Vypadají skvěle

Často se stává, že černé legíny ztrácí po vyprání barvu, to však u bambusových legín nehrozí. Na obarvení bambusových legín se sice spotřebovává daleko méně barvy, přesto barva drží opravdu výborně a tak i po několikátém vyprání vypadají jako nové.

Sednou si s alergiky

Známe to asi všechny, občas jsme v legínách příliš dlouho a z ničeho nic se objeví nepříjemné kousání, kvůli kterému bychom mohly vyletět z kůže. To se ale nemůže stát u legín z bambusového vlákna. Proto jsou skvělé nejen pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Bambusové vlákno je antistatické a lehce přilehne na kůži, takže žádné podráždění nehrozí.

Skvělé na cvičení

Bambus obsahuje zvláštní složku nazývanou „bambus kun“, která chrání rostlinu před bakteriemi a houbami. Bambus kun zůstává v bambusových vláknech i potom, co se z nich vyrobí legíny. Což znamená, že i když si je vezmete na hot jógu a zpotíte se, legíny nebudou nijak zapáchat a bez cvičení jógy vám vydrží voňavé mnohem déle než oblečení z bavlny.

Jedou na zelené vlně

Pokud máte obavy, že kvůli oblečení z bambusu budou hladovět pandy, obáváte se zbytečně. Bambus patří mezi nejrychleji rostoucí rostliny a díky tomu jeho pěstování narušuje životní prostředí opravdu minimálně. Ke svému růstu potřebuje velmi málo vody, nemusí se na něj stříkat žádné škodlivé pesticidy, a hlavně je kompletně rozložitelný. Nezní to fantasticky?

Tak co, vyměníte taky své obyčejné legíny za ty z bambusového vlákna?

7 výhod bambusových legín 2.jpg

Barbora Petříková