ADVENTNÍ VÍKEND V ČESKU – NETRADIČNÍ MÍSTA, KAM VYRAZIT

Vůně skořice a vanilky, koledy a světýlka v oknech. Také už se tak těšíte na Vánoce? Pravda, na Štědrý den si ještě chvilku počkáme. První adventní neděle už však doslova klepe na dveře. Přemýšlíte, kam vyrazit a co neminout? Máme pro vás pár tipů na místa, která rozhodně stojí za návštěvu!

Kutná Hora

Pokud jste z Prahy a blízkého okolí, je nejvyšší část se sem vypravit. Čeká vás tu nespočet památek, krásných výhledů a v době adventu samozřejmě už zmiňované adventní trhy. Ty letos začínají už 30. 11. a vánoční atmosféru si zde můžete užívat až do 31. 12.

Vánoce bez pohádek nejsou Vánoce, na tom se asi shodneme. Vydejte se na pohádkovou prohlídku hradu či zámku. Prohlídky často bývají často spojené s vánočními trhy nebo ukázkou řemesel. Nudit se zkrátka nebudete a na své si přijde určitě každý!

Hrad Křivoklát

Druhý a třetí adventní víkend se tu můžete těšit na šermíře, kejklíře, tanečnice a nejrůznější komedianty. Chybět nebudou ani hudební a divadelní vystoupení a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na vánoční dílny pro děti. Samozřejmostí jsou také prohlídky interiéru hradu.

Zámek Žleby

Vánoční atmosféru můžete nasát i na zámku Žleby. Připraveny jsou pro vás slavnostně vyzdobené zámecké sály a pokoje, ve kterých se dozvíte spoustu zajímavostí o vánočních zvycích, tradicích a pohádkách. V neposlední řadě zavítáte i do zámecké kuchyně, kde na vás bude čekat malá ochutnávka vánočních dobrot.

Tereza Bartoňová
Zdroje: pinterest.co.uk

Leave a Reply