ANTI-AGE KOKTEJL VS. KRÉM NA VRÁSKY

Říká se, že stárnout bychom měli umět s grácií. Jenže stejně se nám na tváři dříve, či později prohloubí několik vrásek a my se s nimi nedokážeme smířit. Dostaňte se o krok napřed před přírodu. Když vaše tělo bude mít dostatečné množství důležitých látek, pleť bude déle vypnutá a po vráskách ani stopy. Cestu dnes představuje především anti-ageingový koktejl.

Pár mimických vrásek kolem vnějších očních koutků dodává na charismatu nejen u mužů, ale i u žen. Jenže, když začnou přibývat i ty ostatní, my ženy se začínáme trápit. Nechceme se stárnutí poddat, máme tendenci proti němu bojovat. Pokud už se však vrásky objeví, jen těžko se jich lze zbavit. Proto je lepší věnovat se správné péči o pleť ještě v době, kdy nás viditelné známky stárnutí netrápí a krémy proti vráskám bychom v obchodech mohly míjet obloukem. Dermatologové se shodují na rozpětí mezi dvaceti a třiceti lety.

Vyživujte zevnitř

Dříve jsme neměli tu možnost zvolit si péči vycházející zevnitř. Regály drogerií a supermarketů zaplavily krémy proti vráskám, a tak se všechny ženy mazaly jimi. Dnes pokročilá věda a poznatky o naší pleti umožňují vyvinutí produktů, které jsou v boji proti vráskám mnohem silnějšími a připravenějšími soupeři. Jedním z jich je i anti-ageingový koktejl, nebo chcete-li elixír mládí.

Kýženým rozdílem mezi krémem a koktejlem je, že zatímco krém působí pouze zevnitř a čeká ho teprve cesta, kterou musí urazit, aby se dostal ke správným buňkám, koktejl má oproti němu náskok. Například molekuly kolagenu jsou relativně velké a tak nemohou pletí ve formě krému správně proniknout. Anti-age koktejly bývají ve vodě rozpustné prášky, které si rozmícháte ráno ve sklenici s vodou a vypijete. Stejně jako krémy, i koktejly je třeba používat dlouhodobě, aby dosáhly svého maximálního efektu.

Jejich další výhoda oproti krémům?

Většinou v nich najdete mnohem efektivnější složení účinných látek ve větších gramážích než v krémech. Každé ráno tak můžete vypít několik gramů kolagenu, který mimo jiné potřebují i naše stárnoucí klouby, kyseliny hyaluronové, koenzymu Q10 nebo ceramidů. Elixír mládí se tedy kromě vaší pleti postará i o celou řadu dalších změn, které se stárnutím přicházejí.

Na českém trhu působí několik značek, které se anti-age elixíry zabývají. Jednou z nich je Oslo Skin Lab, která nabízí na každý den jeden sáček s 2,5 gramy kolagenu. Nově příchozí na český trh je britská společnost Rays of Beauty, která ve svém složení přináší efektivní směs 5 gramů kolagenu, ceramidů, zinku, bromelainu, koenzymu Q10, kyseliny hyaluronové, resveratrolu a mnohých dalších.

Leave a Reply