BAŤA UČÍ ČECHY NOSIT NÁRODNÍ BARVY NA BOTECH

Národní barvy červené a modré obouváme jen málokdy. Sem tam je možná oblékneme, ale výrazná modrá a červená na kotníkových kozačkách asi nepatří u většiny žen do běžného botníku. Nevadí. Baťa přichází se speciální kolekcí bot k výročí 100 let Československa a na svém blogu radí, jak je obouvat.

baťa národní barvy na botech 2018 1918 (1)

Ať žije trikolora

Česká obuvnická značka Baťa přichází s limitovanou kolekcí o dvou modelech k výročí sta let založení Československa. Speciální edice je ručně vyráběna a obsahuje pouze sto párů. Svršek i podšívka kotníkových bot je z pravé kůže a design rozhodně nezaměníte. Oba modely jsou z velké části ušité z bílé kůže s potiskem černých stovek. Jeden typ doplňuje červená, druhý modrá barva. Přesně takové odstíny, které máme na vlajce. “Podle nedávného výzkumu je nejoblíbenější barvou Čechů modrá,” píše Baťa na svém blogu.

Součástí uvedení kolekce je také lookbook ve spolupráci s mladou nadějnou návrhářkou Natálii Dufkovou. Ta výroční obuv nastylovala ve velmi extravagantním stylu, vy však můžete speciální obuv obléct třeba úplně opačně – jako jediný výrazný prvek celého outfitu.

Sběratelská edice z kolekce Trikolora je k dostání i online za 2 999 korun za pár.

baťa národní barvy na botech 2018 1918 (2)

Zdroj fotografií: Bata.cz