BEZ VLOŽKY I BEZ KALÍŠKU – NA MENSTRUACI UŽ BUDOU STAČIT JEN KALHOTKY

Linda a Tomáš spouští v České republice projekt, který zatím nemá obdoby. Přicházejí s (snad) revolučními menstruačními kalhotkami. Tedy žádné vložky, žádné tampóny, žádný kalíšek. Nebo, jak je to?

Ženy, které se do ekologického smýšlení pustily naplno, již před lety vyměnily tradiční vložky a tampóny za menstruační kalíšky. Díky používání kalíšku ušetří peníze i planetu, jelikož snižují odpad hygienických pomůcek na minimum. Ale co když kalíšek prostě není to pravé pro vás? Co když vám nesedl nebo se vám jeho používání úplně nelíbí? Potom stojí za zvážení nová alternativa. Jsou jí speciální kalhotky navržené a vyráběné v České republice. Slibují ochranu při slabé až střední menstruaci.

Jak fungují?

Kalhotky SNUGGS tvoří tři vrstvy. První z nich je savá, příjemná a prodyšná, která přichází do kontaktu přímo s vaším tělem. Druhá látka je vysoce absorpční a pojme objem tekutiny jako dvě běžné vložky. Třetí vrstvu tvoří speciálně vyvinutý nepropustný materiál. Spojení všech třech vrstev dává za vznik kalhotkám, ve kterých se budete cítit pohodlně a v suchu po celý den, a které současně nic nepropustí. Nosit je můžete jako běžné kalhotky. Pokud jste do teď zvyklé na vložky, konečně vás nečeká žádné nepříjemné šustění, otlačování, nevyžádaný pohyb a neustálá kontrola, zda je čas na výměnu. Pokud preferujete tampóny, kalhotky mohou sloužit jako jejich doplnění pro dny, kdy nemůžete úplně zajistit, že tampón stihnete včas vyměnit.

Vydrží celý den? A co potom s nimi?

Snuggs jsou díky své míře absorpce schopny plně pokrýt slabou a středně silnou menstruaci. V případě silnějších dnů nebo celkově extrémně silné menstruace, je výrobci doporučují jako doplnění k tampónům či kalíškům. Po použití je stačí propláchnout a následně vyprat s běžným prádlem v pračce či ručně.

Než začnete objednávat…

Kalhotky Snuggs jsou dostupné v celé škále velikostí – od XS až po XXL. Cena za jeden kus je 749 korun. Jedny kalhotky by měly vydržet až rok používání. Aktuální dodací lhůta po objednávce je na základě náročnosti výroby 30 dní.

Nápad vypadá skvěle a mohl by udělat takovou další malou revoluci v menstruaci, podobně jako před lety kalíšek. Těší nás, že pokroková technologie konečně také zpříjemní neodmyslitelnou součást života žen.

Zdroj fotografií: getsnuggs.com

Leave a Reply