BÉŽOVÁ DEFINITIVNĚ MÓDNÍ BARVOU ROKU 2019

Že bude béžový odstín nejvíce trendy barvou nadcházejících sezón odhadovali zahraniční módní žurnalisté již před pár měsíci. Jenže ne všechny trendy z amerického street stylu se opravdu dostanou do celosvětové módy. Proto jsme raději s předpovědí sečkali. S každou další přehlídkou na Fashion weekách je ale čím dál tím více jasno, béžová je trendy. Jak moc? Maximálně!

béžová módní barva roku 2019 (7)

FENDI

Odchod Karla Lagerfelda ze světa byl zdrcující, ale ne nečekaný. Přesto až do posledních dnů pracoval jak na kolekci pro módní dům Fendi, tak pro Chanel. Jeho poslední Fendi kolekce na následující podzim a zimu 2019/2020 byla skvělá. Módní svět na ni asi nikdy nezapomene. Navíc, pokud i Karl Lagerfeld do své kolekce zařadil jako první béžové modely, které se postupně objevovaly během celé přehlídky, je jasné, že béžovou jako barvu následujících sezón nejde ignorovat. Pokud se béžová hojně objeví také v kolekci Chanel, její budoucnost bude jednoznačně předurčena. A nikdo už ji nezpochybní.

béžová módní barva roku 2019 (1)

BURBERRY

Camel a beige odstín jsou pro britské Burberry velmi typické. Zatímco kolekce všech jiných značek hraje celou paletou barev, Burberry se často drží u zemitosti hnědé, béžové, smaragdové či vínové. Tentokrát tomu bylo trochu jinak. Ryze béžových modelů zařadil Riccardo Tisci jen poskrovnu. Ale byly tu. A stály za to. Společným prvkem bylo opět dvouřadé zapínání a trenchcoaty.

béžová módní barva roku 2019 (4)

MICHAEL KORS COLLECTION

Podzimní kolekce Michael Kors byla docela exotická jízda, ve které se také našly béžové modely. Abychom trend béžové uvedli na pravou míru, ještě jsme něco nezmínili. Béžová v pojetí návrhářů a zahraničních it girls je tak výrazná, protože všichni volí all beige outfity. Tedy žádné béžové doplňky, prvky nebo sem tam sáčko. V hesle, když už, tak už, se do béžové stylizují celé modely od hlavy až k patě. Michael Kors a jeho béžové šátky, návleky i lodičky to dokazují.

béžová módní barva roku 2019 (6)

MAX MARA

Max Mara ve své podzimní kolekci využila oba protipóly béžové barvy. Začala s velmi jemným odstínem hraničícím se smetanovou až bílou a přešla do syté béžové, která by se klidně mohla označit už jako světle hnědá. Hladké střihy, důraz na kvalitní materiály a jejich vzájemné propojení vystupovalo na povrch z každého modelu. Oblíbenou úpravou byl lehký lesk jak na svetrech, tak na kabátech. Max Mara ostatně nebyla v oblibě lesku samotná, využil ho i Michael Kors nebo Zimmermann.

béžová módní barva roku 2019 (5)

ZIMMERMANN

Zimmermannovy modely bývají velmi bohémské, ženské i romantické. Tyto přívlastky si udržely i v poslední podzimní kolekci. Snaha zapojit do přehlídky béžovou, byla nepopiratelná. Stejně jako cíl, aby nepůsobila příliš prvoplánově. Ryzích neutrálních béžových modelů příliš nebylo. Převládly rozdílné odstínové nuance od smetanové až k lososové.

béžová módní barva roku 2019 (2)

Zdroj fotografií: vogue.com