ČESKÁ TRADICE A ŘEMESLO

Mysleli jste si, že tradiční výšivky patří pouze na kroje? Vyvedeme vás z omylu. Zvláště pak, spojí-li se pečlivě vypracovaná výšivka s kvalitním krejčovským řemeslem, vznikne trendy, výjimečně ženský a jarně laděný módní kousek. Jeden takový vám teď představíme. A s ním samozřejmě také jeho autorky.

1552998442974.jpg

Folklór jako styl

Folklórní a lidové výšivky i zdobení si asi vybavíme zejména v podobě lidových krojů a venkovských rób. Jak tomu však často bývá, trendy se opakují a vracejí. Trend zdobených, květovaných a barevných výšivek není výjimkou. Ukázkovým příkladem je tvorba talentované tvůrkyně Em.Moudré, která svými dokonale vypracovanými výšivkami a brilantními kombinacemi zdobí jak tradiční kroje, například lidovým souborům, tak běžné nositelné oblečení, jako jsou vlněné kabáty, opasky a košile nebo lněné tašky. Právě tak vzniklo spojení dokonale zpracované tradiční výšivky Michaely Moudré a kvalitní krejčovské práce Olgy Grunclové

svatební šaty s prvky folklorní výšivky

Velkolepé róby i klasické oblečení

Spolupráce těchto dvou dam je hojně využívána budoucími nevěstami, které nechtějí svatební klasiku, nebo půjčenou vzpomínku. Mít šaty, ať už svatební, plesové či na maturitní ples, ušité na míru, je tím nejlepším, co si můžete dopřát. Navíc, jsou-li zdobené pečlivou rukou Em.Moudré, jistě nezapadnete mezi ostatní.

39161512_1895935813762865_7347929706122969088_n.jpg

Ukázka tvorby Olgy Grunclové

Ukázka tvorby Michaely Moudré

» PROMOTION «