ČESKOSLOVENSKÉ DESIGNOVÉ VYCHYTÁVKY, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT

Design = Hodnota + Emoce + Inovace + Proces + Jedinečnost
Design = Funkčnost + Použitelnost + Srozumitelnost
Design = Návrh + Proces

Toto jsou známé “definice”, je samozřejmě ale jen na vás, co si pod tím představíte sami. Rádi bychom podotkli, že ne všechno drahé a luxusní, je “designovka”. Pojďme se teď podívat, co naše zlaté české či slovenské ručičky navrhly, a možná vás inspirujeme k tomu, abyste si v této těžké době udělali radost a pořídili si něco pěkného domů.

SRNA

View this post on Instagram

Poslední modré! 💙 www.srna.cz

A post shared by SRNA (@srna.cz) on

Ručně vyráběné sklenice, vázy či mísy zdobené logem srny nebo dle vašeho přání. Výrobky mají čistý vzhled, jsou praktické, odolné a minimalistické. Na firmě SRNA (Sklo Recyklace Nápad Alchymie) obdivujeme i to, že své výrobky používá z recyklovaných materiálů. Jen tak dále.

LLEV

U nádob ještě chvíli zůstaneme, ale změníme styl. Od jednoduchých váziček přecházíme k barvami hýřícím vázám, ze kterých až oči přecházejí. Rozzáří tento originální kousek Nueevo od Mochalových váš den?

BROKIS

Pro tuto značku tvoří designérská hvězda Lucie Koldová, dvojnásobná držitelka titulu Czech Grand Design, kterou by měl znát každý nadšenec v oblasti. 

DANA PREKOPOVÁ A NASTASSIA ALEINIKAVA STUDIO

View this post on Instagram

IOKO & NA SUMMER ‘19 in RED

A post shared by IOKO (@ioko_optika) on

Potřebujete brýle? Nevadí. Nechte se inspirovat dalšími účastnicemi CGD a jejich originálními brýlemi z kolekce IOKO × NA Summer

OPTIQA

Další brýle, kolekce příhodně pojmenována Disorted.

JAN ČERNÝ

Vítěz CGS v kategorii Návrhář ozářil publikum kolekcí redesignovaných  tenisek Prestige.

ZOLTÁN TÓTH

Student UMPRUM Zoltán také získal na CGS ocenění – zcela právem za kolekci S/S 2020 právem.

HELEN MERTL

Stylová. Něžná. Elegantní. Přesně taková budete v nádherných vzdušných šatech Heleny Mertlové vyrobené z kvalitních materiálů.

ELIŠKA LHOTSKÁ

Nadějná Eliška Lhotská, která letos také zazářila na Czech Grand Designu, vidí svoji tvorbu následovně:

Šperk jako prostředek komunikace.
Nositel poselství, výpověď naší generace.
Umělecký artefakt, jehož sběratelem může být každý.

Podívejte se na její vítěznou kolekci SO nebo na kolekci New Archeology, která se vrací k počátkům a je příjemně extravagantní. 

JELENÍ ŠPERKY

Každý šperk je originál. Rozzáří vás nejen roztomilý jelen, ale i zdobení kamínky od firem Swarowski a Preciosa.

ZORYA

Nepřehlédnutelné je i spolupráce Zdeňka Vacka a Daniela Pošty, kteří rádi experimentují s materiály a v minulosti si také odnesli ocenění CGD.

TITITI

Ani objev roku CGD Tititi, který se zabývá výrobou originálních dřevěných objektů inspirovaných řemeslnou tradicí, nelze přehlédnout a nezmínit. 

Pamatujte, že za designové věci nemusíte platit desítky tisíc korun, hlavní je, aby jste se v jejich přítomnosti cítili dobře a užívali si je. Na úplný závěr můžete nahlédnout také do našich starších článků o originálním českém nábytku o vázách nebo o vzorovaných látkách.

Autorka článku: Martina Dočárová

Leave a Reply