CHANEL KONČÍ S PRAVÝMI KŮŽEMI A KOŽEŠINAMI

Francouzský módní dům Chanel oznámil, že končí s používáním přírodních kůží a kožešin. V jeho budoucích kolekcích už žádné nenajdeme. Rozhodl se tak opravdu proto, jak tvrdí jeho zastoupení, nebo hrála velkou roli nálada společnosti?

chanel zakázal přírodní kožešiny a kůže (2)

Zástupce Chanel Bruno Pavlovsky vydal první prosincový týden oficiální prohlášení, ve kterém světu sdělil, že Chanel už nadále nebude používat pravé exotické kůže jako je hadí, krokodýlí nebo ještěrčí. Ze svých kolekcí vyřadí také veškerou pravou kožešinu, kterou ale do té doby používal jen velmi zřídka. Primárním důvodem, který k tomu módní dům přivedl, je problém s dodavateli. Pavlovsky tvrdí, že se stalo čím dál náročnějším sehnat pro přírodní kůže dodavatele, které by měli kvalitní zboží a zároveň dodržovali určitý etický kodex. Zároveň dodal, že se jednalo o rozhodnutí svobodné vůle. Snažil se tím vyloučit možnost, že Chanel podlehl náladě ve společnosti: „Udělali jsme to proto, že je tento názor ve vzduchu, ale rozhodně ne proto, že by nám jej lidé vnutili.“

Chanel je první opravdu luxusní značkou, která se k tomuto kroku odhodlala. Zařadila se ale mezi celou řadu jiných módních značek, které se obdobnou cestou vydaly již dříve. Mezi ně patří například Asos, H&M, Michael Kors, Gucci, Versace, Stella McCartney nebo Burberry. 

» Přečtěte si také ZNAČKA: BURBERRY | ÚKOL: PŘEPROGRAMOVAT | AUTOR: RICCARDO TISCI