CONVERSE PŘEKVAPUJE NOVOU 100% RECYKLOVANOU KOLEKCÍ (RE)NEW

Streetová značka Converse reaguje na požadavky společnosti a po vzoru několika jiných značek uvádí vlastní kolekci tenisek z recyklátu. Pojmenovala ji Re(New) a doprovodila působivým vizuálem, který propojuje zmačkanou plastovou lahev a tenisky.

Zelená teniska Coverse vyrobená z plastových lahví

There’s always a way to renew what we do

Nejen působivé vizuály, ale i promyšlený slogan připojila značka Converse k nové kolekci tenisek. Moto „Stále je nějaký způsob, jak posunout to, co děláme“ adekvátně koresponduje s celou myšlenkou. Horní textilní část tenisky ze série Re(New) je ušitá ze 100% recyklovaného materiálu, který byl získán z plastových lahví. Tenisky Chuck 70 Renew Canvas na gumové podrážce nebo na špičce zdobí nápis Life’s too short to waste, který u některých modelů najdete i na vnitřní straně pod kotníkem.

Jak z plastových lahví vzniknou tenisky?

Značka spolupracovala s londýnskou společností pro třídění odpadu First Mile, díky níž nasbírala plastové lahve. Lahve byly následně poničeny a rozdrceny na malé plastové vločky, ty rozpuštěny a přetaveny na materiál, který je možné oddělit na velmi tenká vlákna a smotat na špulky. Tento materiál je výsledným recyklovaným polyesterem, z něhož je možné utkat textilní část Converse tenisek.

Společnost připravuje možnost personalizace recyklovaných tenisek. Dostupná by měla být na mezinárodních stránkách od 1. srpna 2019.

Kolekce je k dostání na e-shopu About You.

Zdroj fotografií: converse.com

Leave a Reply