DESIGUAL, ECOALF A JEJICH 100% UDRŽITELNÁ KOLEKCE

Vůbec první udržitelná kolekce španělské značky Desigual, která vznikla ve spolupráci se značkou Ecoalf. Jejím cílem je minimalizovat čerpání přírodních zdrojů a snaží se přeměnit odpad na nadčasový design.

Ecoalf a malé poselství pro všechny

Ecoalf se zaměřuje na udržitelnou módu, jako první ve Španělsku získala certifikát B Corps™. Ten se snaží inspirovat nás všechny, abychom nechtěli být nejlepší na světě, nýbrž být nejlepší pro celý svět. A to se stalo konceptem celé značky.

minimalistické kousky značky Ecoalf

Stoprocentně udržitelná kolekce

Jejich první vlaštovkou je zimní kolekce, která jde ve stopách recyklace a opakovaného používání. Kvalitní a nadčasová zimní bunda či kabát nám v klidu mohou sloužit několik let. To je cílem této kolekce. Dominantou zimní kolekce jsou vycpané bundy krátkého či dlouhého střihu, vycpávku tvoří 100% recyklovaný nylon a asi nikoho nepřekvapí, že všechny materiály jsou, samozřejmě, veganské.

Jak už jsme zmínili, celá kolekce se nese v duchu udržitelnosti a respektu k planetě. Například při výrobě zimních bund byly výrobní emise sníženy o 20 procent a celkové využití přírodních zdrojů o 27 procent.

V kolekci dále najdete třeba tenisky z pet lahví, oboustranné čepice nebo dva batohy, které jsou vyrobeny z recyklovaného nylonu, rybářských sítí a částí pet lahví.

Jednou kolekcí to nekončí

Desigual se zavázal, že v této nové, udržitelné cestě bude pokračovat i nadále. Přičemž jedenáct procent z letní kolekce a dvacet procent z kolekce podzimní roku 2020 už do kategorie udržitelnost patří.

Zdroje fotografií: fashionunited.uk, apparelresources.com, ecoalf.com
Tereza Bartoňová


Leave a Reply