DIOR SE V COUTURE 2018 VYDAL CESTOU MINIMALISMU

Módní dům Christian Dior předvedl kolekci o více jak sedmi desítkách modelů. První polovina stála jen na několika základních odstínech a vzor nebo zdobení byste hledali jen těžko. Kreativní ředitelka se rozhodla, že sem tam značka prostě zabrouzdá do minimalismu.

dior haute couture podzim 2018 (2)

Neutrální barevná paleta a minimalismus ve střihu

Kreativní ředitelka Christiana Diora Maria Grazia Chiuri předvedla na Fashion weeku Haute Couture kolekci, kterou dokázala udržet jen v několika málo barvách a přesto nebyla nudná. Stěžejními odstíny se stala béžová, černá, tmavě modrá a občas se přidaly akcenty v odstínech zelené, levandulové a světle růžové. Střihově se ředitelka zaměřila na jednoduchost, ale přesnost. Viděli jsme tudíž mnoho naprosto minimalistických modelů z hladkých materiálů. Využití brokátu a lesklých látek přišlo až později v rámci večerní módy.

dior haute couture podzim 2018 (3)

Luxus ano, ale decentně

Přesně v okamžik, kdy se přítomní nabažili pohledu na jednoduchost, vkročily na molo modelky ve večerní módě. Od hnědého kalhotového kostýmku se zlatými odlesky a výraznými kapsami, přes brokátové maxi šaty až po hluboké véčkové výstřihy, dlouhé rukávy a splývavé řasené i skládané sukně v pastelových barvách. Očividný luxus tedy Dior neopomněl ani v podzimní kolekci 2018. “Couture je o něčem, co je skryté. Když jdete do ateliéru, chcete se o sebe postarat a zároveň vědět, že někdo se o vás postará,” vyjádřila svůj postoj k vysoké módě Chiuri.

dior haute couture podzim 2018 (4)

Vrstvit a vyšívat

Možná takové krédo měly krejčové, když dostaly do rukou návrhy na ty nejexkluzivnější modely celé Haute Couture kolekce 2018. Modely z velké části tvořil béžový tyl v mnoha vrstvách, což umožnilo vykouzlit dojem široké sukně. Z vrchu na ni byly vyšité květinové motivy, které dotáhly romantický look do zdárného konce. Na úplný závěr modelky vynesly nejrůzněji zbarvené róby z lesklého pevného materiálu, jenž stál v přímém kontrastu k měkkému a poddajnému tylu s výšivkami. Maria Grazia Chiuri očividně ví, jak si pohrát s protiklady…

dior haute couture podzim 2018 (5).jpg

Zdroj fotek: vogue.com