H&M KONČÍ S PLASTOVÝMI TAŠKAMI. NAHRADÍ JE PAPÍROVÝMI

Řetězec H&M v předposledním listopadovém týdnu končí s balením zboží do plastových tašek. Jedná se o další z kroků, které mají podpořit lepší chování k životnímu prostředí.

hm končí s palstovými taškami

Zákaz balení zboží do igelitových tašek zdarma začal v České republice platit k 1. lednu 2018. Nově je obchodníci museli zpoplatnit. Aby nešlo jen o symbolických pár haléřů, zákon nařizoval, že cena za tašku musí pokrýt její výrobní náklady. Módní značky, které i nadále chtěly zachovat tašku zdarma k nákupu pro své zákazníky, nahradily igelitky taškami papírovými. H&M se však vydalo jinou cestou. Více jak deset měsíců nabízelo běžné igelitové tašky za poplatek, ke konci listopadu se rozhodlo, že je nahradí papírovými. I ty však bude muset zákazník zaplatit.

Nákup z H&M si tak můžete odnést v ekologičtější papírové tašce za tři koruny. Z vybraných peněz za tašky společnost Hennes & Mauritz plánuje věnovat část na Institut cirkulární ekonomiky, který se zabývá šetřením přírodních zdrojů. Další část by pak podle zastoupení společnosti měla putovat na osvětové přednášky.

H&M se snaží ekologicky smýšlet už delší dobu a na podobnou cestu postupně přivádí i své zákazníky. Na jejich prodejnách je například možné odevzdávat starý nenošený textil.

» Přečtěte si také Jak se módní řetězce staví k udržitelnosti

» Přečtěte si také Jak módní značky bojují s plastovým odpadem