HOT OR NOT – ŠPIČATÉ SLUNEČNÍ BRÝLE

To, že se trendy opakují a to, co nosily naše babičky a maminky se vrací, už asi nemusíme zmiňovat. Stačí se podívat kolem sebe a i tomu nejméně znalému oku to musí být jasné. Který trend si připomeneme tentokrát? Špičaté sluneční brýle!

Dnes vám představíme brýle, které se bezpochyby staly trendem letošního léta – špičaté brýle, nebo také cateye, v překladu doslova kočičí oči.

Kde se vzaly a jak je nosit?

Kdy přesně vznikly špičaté brýle nevíme, co však víme je, že první moderní sluneční brýle byly navrženy už v polovině 18. století. A to už je pěkně dávno. Ty se špičatými obroučkami zaznamenaly obrovský boom v 60. letech minulého století a v roce 2019 si postupně získávají opět své místo na výsluní.

Nejvíce budou slušet ženám se srdcovým obličejem. Pokud máte širší čelo a úzkou bradu, je špičatý tvar obrouček tím pravým pro vás. Těchto brýlí se však nemusíte vzdát, ať už máte jakýkoli tvar obličeje. Nemusí být totiž nutně uzoučké, naopak jsou natolik specifické, že si stačí vybrat správnou velikost, barvu a není třeba se omezovat.

Nebojte se experimentovat

Pokud máte trochu kuráže, nechybí vám zdravé sebevědomí a libujete si v extravaganci, nebo prostě jenom rády vyčníváte z davu, tyto brýle si zamilujete. Seženete je totiž nejen v klasické černé variantě, ale i s nejrůznějšími vzory a v nejrůznějších barvách. Co byste řekli na bílou halenku s madeirou, džínové minikraťasy a špičaté sluneční brýle potištěné leopardím vzorem? Takový elegantní úlet, ne?

Tak co, přesvědčily vás tyto brýle, nebo radši dáte přednost klasice?

Tereza Bartoňová
Zdroj fotografií: pinterest.com , zoot.cz

Leave a Reply