INSTAGRAM SE MĚNÍ – CO NÁS ČEKÁ?

Mazání falešných followerů? Odkaz na nákup zboží přímo na fotce? Odhalení nakoupených liků? To všechno se stane skutečností. Vedení Instagramu se rozhodlo bojovat proti neférovým praktikám, které se staly nedílnou součástí milované sociální sítě.

pexels-photo-1092671.jpeg

STOP falešným followerům a nakoupeným likům

Instagram informoval, že zaregistroval vzrůstající počet aplikací třetích stran, které pomáhají uživatelům přidat na svůj účet více sledujících nebo liků a rozhodl se s tím bojovat. Od 19. listopadu proto systematicky maže nereálné sledující a liky, ke kterým uživatelům dopomohla aplikace třetí strany nebo které byly dokonce zakoupeny za peníze. V oficiálním prohlášení zároveň dodává, že s nereálnými účty už dávno bojuje a tímto krokem se snaží zase o kus vylepšit prostředí své aplikace tak, aby zůstala relevantní a autentická. Také zmiňuje, že kroků k vylepšení bude v následujících týdnech podnikat ještě víc.

VSTŘÍC prodeji

Ještě donedávna bylo možné umístit přímý odkaz vedoucí k nákupu produktu pouze do Stories a běžných foto příspěvků, aplikace nyní tyto dvě možnosti rozšířila ještě o video. Vstříc zamířila vůči business účtům firem i zákazníkům svými dalšími dvěma kroky k usnadnění prodávání a nakupování. Uživatelé si nově mohou uložit produkty, jež je zaujaly do speciální sekce Nákupy, aby je příště nemuseli hledat, pokud se rozhodnou nákup uskutečnit později. Zároveň Instagram zpřístupnil přehled všech nabízených produktů dané značky ve zvláštní kategorii, takže uživatelé už nebudou muset prohledávat všechny fotky, aby dostupné produkty nalezli.

woman using space gray iphone x