JAK BOJOVAT S PROBLEMATICKOU PLETÍ PŘÍRODNÍ CESTOU

Trápení s pupínky někdy nebere konce ani dobou, kdy se pubertou spíše než vy prokousávají vaše děti. Zatímco menší, či větší akné známe všichni, jiní se trápí také sklony k ekzémům nebo nepříjemné lupénce. Vhodně zvolenou péčí o problematickou pleť si soužití s ní můžete zpříjemnit a její stav zlepšit. Na co nedáme dopustit my?

Odlíčení a čištění

Pleť by se měla čistit pravidelně ráno i večer. A to jakákoli. U pleti problematické se toto pravidlo nijak neliší, jen byste na něj měli dbát dvojnásob. Produkty pro odličování a čištění by měly být co nejméně komedogenní, což bývají velmi často oleje. Na problematickou pleť například nepatří kokosový olej ani kakaové máslo. Velmi ohleduplně dokáže pleť vyčistit konjaková houbička, která se navíc může pyšnit antibakteriálními účinky. Můžete ji používat samotnou, nebo kombinovat s čistícími gely nebo mýdly a při každodenním používání vydrží zhruba dva měsíce. V péči o problematickou pleť doporučujeme vyměnit jednorázové odličovací tampónky za ty udržitelnější – z biobavlněného sametu. Na omak jsou heboučké a pleť vyčistí důkladněji.

Saloos Extrakt z grepových jader

Kombinace extraktu z grepových jader a přírodního glycerinu pomáhá revitalizovat pleť a to zejména tu problematickou. 3 kapky se mají nakapat do 50 ml čisté vody a následně s ní potírat postižená místa – třeba akné. Používat se může dokonce i vnitřně. Obsahuje vitamíny B a C.

Koupíte ho za 135 korun.

PraváJá Městský detox čistící sérum

Pleťové sérum s názvem Městský detox pročistí, odlíčí a hydratuje pleť unavenou rušným městským životem. Kurkuma ve spojení s jalovcovými boby, hřebíčkem a citronovým tea tree směsi propůjčuje antioxidační, antibakteriální a antiseptickou výživu, která působí proti nečistotám v ovzduší. Sérum současně napomáhá pečovat o aknózní i jinak problémovou pleť.

Koupíte ho za 389 korun.

Dulcia Natural čistící gel mýdlové ořechy

Gel Dulcia na bázi mýdlových ořechů problematickou pleť něžně odlíčí a zbaví jí přebytečného mazu i nečistot. Je bohatý na reparační složky a najdete v něm také potřebný vitamín E. A co víc? Nezůstane vám po něm pocit suché napínající se kůže.

Koupíte ho za 330 korun.

Zdroj: Česká biokosmetika
ADVERTORIAL

Leave a Reply