JAK KOMBINOVAT PRSTÝNKY, ABY VYPADALY DOBŘE?

Trend vrstvené bižuterie k nám proniká zejména z Pinterestu a Instagramu. Obdivujeme it girls, které přidávají fotografie s vícero prstýnky na perfektně upravených rukou a možná v nás všech hlodá společná otázka – kde je kupují, podle čeho je dávají dohromady a jak začít tento trend nosit také?

Chce to začít pomalu

Zkombinovat na dvě ruce celkem 8 až 15 prstýnků vypadá jako pořádná výzva. Kde jich sehnat tolik? Jak zařídit, aby se k sobě hodily a zejména – jak moci i tak s rukami normálně fungovat?

V první řadě je dobré si uvědomit, že nosit více prstýnků, chce trochu zvyku, protože zatímco si většina žen přivykne na dva až tři, mít najednou na každém prstu nějaký a někdy dokonce i dva vám bude zpočátku dost pravděpodobně připadat divné. Začínejte postupně s takovým počtem, který vás nerozptyluje. S přibývajícím časem je budete moci přidávat a stále se cítit komfortně.

Jednodušší, než se zdá

Perfektně se k sobě navzájem hodící prstýnky nebývají důsledkem vytříbeného vkusu majitelek, ale profesionální práce designérů, které je rovnou navrhují v početnější sadě, kterou si koupíte celou. Máte tak vždy jistotu, že ať už si ze sady vyberete pár kousků, nebo ji na prsty navléknete celou, vždy budou vaše prstýnky k sobě ladit a ruce nebudou působit nevkusně. Podobné sady se běžně prodávají ve fast fashion řetězcích.

Jít vlastní cestou…

Možná se vám trend vrstvení prstýnků líbí, ale koupě již sladěné sady je pro vás nepříliš zajímavou volbou. Proč si nezkusit vytvořit vlastní vizi prstýnků, do které postupně přikupovat takové, které vám přijdou do cesty? Jako dominantní prsten můžete použít třeba zásnubní prstýnek, nebo jen nějaký jiný vlastní oblíbený. K němu pak můžete postupně ladit bižuterní vintage kousky třeba z blešáků, nebo naopak kvalitní šperky ze stříbra či zlata. Záleží na vašich možnostech a preferencích.

Zdroj fotografií: Pinterest.com

Leave a Reply