JAK NA VÝBORNOU KÁVU V POHODLÍ DOMOVA

Posezení u lahodné kávy v oblíbené kavárně je prozatím v nedohlednu. Vychutnat si jedinečný kávový zážitek ale můžete i doma. Díky kávovým kapslím nebo instantní kávě se totiž může stát baristou každý. Stačí jen trocha cviku a šikovnosti.

I instantní káva umí dívy

Možná si řeknete, že z instantní kávy přece není možné připravit lahodný nápoj. Vše však záleží na výběru správné kávy. Ideální je místo granulované instantní kávy použít kávu mikromletou, např. Starbucks VIA Ready Brew. Tato káva představuje výběr nejkvalitnějších a zodpovědně pěstovaných zrn odrůdy arabika, které se praží na střední stupeň tmavosti a potom se melou, vaří, koncentrují a suší. Na závěr se přidá mikromletá zrnková káva. Ta je namletá tak najemno, že se v šálku rozpustí. Díky kombinaci instantní a mikromleté kávy vzniká nápoj plný bohaté chuti a silného aroma, který může být skvělým základem i pro lahodné cappuccino. To si doma připravíte jednoduše i bez kávovaru – ve french pressu.

Jak na domácí cappuccino?

Zahřejte 350 ml mléka a nalijte ho do french pressu. Vytahováním a stlačováním pístu vyšleháte jemnou mléčnou pěnu. Obsah french pressu přelijte do většího šálku. V menší sklenici si připravte espresso z instantní kávy (1–2 sáčky instantní kávy a 150 ml horké vody) a vlijte ho do vyšlehaného mléka. Výsledkem je lahodné cappuccino – skoro jako od profesionálního baristy.

Něco pro Nespressaře

Vlastníte-li kávovar na kapsle, můžete k přípravě espressa místo instantní kávy použít právě kávové kapsle. Vybrat si můžete z mnoha kávových směsí, které se vyznačují specifickým chuťovým profilem. Například kávové kapsle Starbucks pro Nespresso jsou dostupné ve 4 variantách:

  1. Starbucks Blonde Espresso Roast je charakteristická svou jemností se sladkými tóny. Tato speciální směs káv z Latinské Ameriky je pečlivě pražená, aby její sladké a zářivé tóny vynikly. Jemná a vyvážená káva zvýrazňuje sladkou chuť mléka, díky čemuž jsou klasické nápoje z espressa extra jemné a nejsou v nich cítit stopy po pražení. Proto je výbornou volbou například pro cappuccino nebo latte.
  2. Originální Pike Place Roast má jemnou chuť s čokoládovými tóny. Je to jemná a vyvážená směs káv z Latinské Ameriky. Díky chuti s tóny čokolády a pražených oříšků je ideální kávou, kterou si můžete vychutnat kdykoliv v průběhu dne ke svému oblíbenému dezertu.
  3. Single-Origin Colombia se vyznačuje vyváženou chutí s oříškovými tóny. Je inspirována kávovými farmami, odkud naši kávu získáváme. Vyvážená jiskřivá chuť kávy s typickým oříškovým dozvukem je skvělou volbou pro kávové gurmány.
  4. Tradiční Espresso Roast je charakteristická bohatou chutí s karamelovými tóny. Když si vychutnáte základní espresso ve Starbucks, poznáte dokonalou karamelizovanou sladkost kávy. Bohatá a intenzivní chuť kávy je tak dobrá, že se způsob jejího pražení nezměnil desítky let. Tato kávová směs je v kávových kapslích dostupná také ve variantě Decaf, tedy bez kofeinu.

Podle svých chuťových preferencí si díky kávovým kapslím můžete vychutnat jedinečný kávový zážitek v pohodlí domova. Nezapomeňte se svými kávovými variacemi pochlubit i přátelům na sociálních sítích.

Také během tohoto období si můžete kapsle Starbucks i instantní kávu Starbucks VIA Ready Brew koupit v Take Away okénku vybraných kaváren Starbucks nebo si je objednat prostřednictvím Damejidlo.cz či Uber Eats.

Leave a Reply