JAK NEVŠEDNĚ A ORIGINÁLNĚ ZABALIT VÁNOČNÍ DÁRKY?

I balení vánočních dárku může být originální a trendy. Každý dárek pod stromečkem přidává na nadšení a radosti už tím, jak je zabalen. Chybí vám nápad, nebo nejste příliš kreativní? Nezoufejte, pomůžeme. Přinášíme vám několik tipů a návodů, díky kterým budou vámi darované balíčky doslova šperky pod každým vánočním stromečkem.

blur-bow-boxes-749354.jpg

V jednoduchosti je krása

Známé a pravdivé pořekadlo, kterého se můžeme držet i při balení vánočních dárků. Není třeba k balení používat pestrobarevné, vzorované a jinak výrazné balící papíry. Zvláště pak, balíme-li neforemné předměty nepravidelných tvarů, oceníme jednoduché a úhledné krabičky přírodního vzhledu kartonu či papíru. Pokud však rádi vidíte vánoční barvy, jako je červená a zelená, v celé své kráse, sáhněte po krabičce barevné, nebo si jí prostě obarvěte sami. A jako třešnička na dortu postačí už jen široká saténová, lněná, bavlněná či jiná textilní stuha, z níž vytvoříme obyčejnou nebo zdobnou mašli. Tu provážeme buď volně přes víko krabice, nebo, pokud chceme vidět u svých blízkých napětí z očekávání při rozbalování, přes celou krabičku.

bows-celebration-decorations-1303080.jpg

S nádechem přírody

Máte rádi přírodu a všechny její zimní plody a dary? Řekněte to svým dárkem. Zabalte dárek do přírodního kartonového papíru bez obarvení či vzoru a ozdobte jej přírodními doplňky. Bezbarvý tvrdý papír působí velmi jemně a nevýrazně, nechá tedy vyniknout jednotlivé doplňky, kterými mohou být větvičky jehličí, jmelí, větévky šípků, skořice, hvězdice badyánu, suchá vanilka, nebo šišky všech velikosti a tvarů. Balíček zabalený do papíru jednoduše několikrát omotáme přírodním provázkem nebo stužkou, přidáme ostatní dekorace a nakonec jmenovku. Některé stačí pouze zasunout do provázku, jiné raději přilepíme kapkou lepidla, případně tavnou pistolí. Výsledek vás ohromí. 

blur-boxes-cards-688017

Balení dárků pro děti jedině kreativně

Děti milují vánoce a sami k nim přistupují velmi kreativně. Ať už doma, či ve školce a škole tvoří vánoční přání, papírové vločky, sněhuláky, papírové řetězy a dopis přání Ježíškovi. Nechte se jejich nadšením a nápady inspirovat a vytvořte jim nezapomenutelný zážitek z rozbalování dárků už samotným pohledem na zabalené dárky pod vánočním stromečkem. Půjčte si od svých nejmenších štětce, barvy, tempery, razítka, kupte nálepky s vánočními motivy sněhuláků, hvězdiček, sobů, ze zbytků vln nebo provázku vyrobte malé bambulky, ze svých líčidel vylovte třpytky, metalické laky na nehty, jednoduše co vás napadne, a zdobte. Vytvořte malbu s aplikacemi na téma zimní krajiny, namalujte sněhuláka s velkou mrkví místo nosu, do úvazu stuhy přidejte velký červený knoflík, nebo dekorační zlatou hvězdu přání. Děti budou zaručené nadšené, o to víc radostné, a vy budete mít mnohem větší zážitek z vánoční atmosféry. 

5572045fe7ac30ef8e50c781caf796a5.jpg

Nápadů, jak kreativně, nevšedně a originálně zabalit vánoční dárek je nespočet. Každého z vás při čtení jistě napadl vlastní nápad, jak přidat dárečku hodnotu už prvním pohledem. Nechte se inspirovat i jinými pomocníky pro pomoc při balení dárků a nezapomeňte: fantazii se meze nekladou.

Zdroj fotografii: pinterest.com