Jak neztratit inspiraci a kde ji hledat?

Ať už vás trápí kreativní blok, ranní bezmoc před plným šatníkem nebo slabá letargie. Ztráta nových nápadů nebo inspirace dokáže občas potrápit každého. Jak se z toho vymanit a kde hledat nové nápady? 

Prvním krokem je si ujasnit, jaké téma Vás vlastně zajímá a naplňuje. Nezáleží na tom, jestli se chcete rozvíjet a vzdělávat v oblasti módy, bytovém designu nebo například knižním světě. Pokud se z vášně stane zároveň koníček, máte napůl vyhráno.

Pinterest

Slovo, které se stalo skoro synonymum ke slovu inspirace. Pinterest je vizuální platformou, kde můžete čerpat nápady, od neotřelých receptů až po vybavení bytu. Najdete tam zkrátka skoro vše a to jednoduchou obrázkovou formou. Stačí jen vyfiltrovat, co Vás právě zajímá. Dávejte si ale pozor, abyste se pro Vás z Pinterestu nestal jen nástroj pro prokrastinaci. Ačkoliv Vaše estetické očko jistě zaplesá, nezapomeňte, že ho používáte k nalezení inspirace, nikoliv k zabití času!

Inspirativní lidé 

Není nic přínosnějšího, než když se obklopíte lidmi, kteří Vás posouvají dál, a kteří se pro vás stanou jistou ikonou. Pokud jste na nikoho takového nenarazili v okruhu přátel, v dnešní době sociálních sítí není nic jednoduššího, než někoho takového sledovat alespoň na Instagramu nebo Twitteru. 

Móda

Pokud cílíte hlavně na módu a módní trendy, nenechte si ujít nové módní kolekce, které zpravidla odrážejí aktuální trendy. Pomoci Vám mohou také lookbooky Vašich oblíbených značek. Nezapomínejte ani na lokální značky, které razí heslo udržitelné módy. Jejich kousky Vám pak mohou dělat radost několik let.

TIP: Zjisti o lokální tvorbě více!

Specializované časopisy

Časopisy stále nejsou pouhým přežitkem. V novinových stáncích naleznete tucty výtisků, které se specializují na různé žánry. Pokud nejste fandou papíru, mnoho titulů nabízí i online verzi, a aby Vám nic neuteklo, doporučujeme si zařídit předplatné.

Eventy

Sledujte také aktuální eventy ve Vaší sféře zájmu. Nejen, že se dobře pobavíte, ale máte šanci poznat nové přátele, kteří smýšlejí podobně jako Vy a mohou Vás posouvat ve Vašem snu! 

Leave a Reply