JAK NOSIT SATÉNOVÝ ŠÁTEK?

Saténové šátky hrají celou barevnou paletou, která se proplétá nádhernými a elegantními vzory. Na rozdíl od jiných šátků, si ty saténové žádají trochu jedinečný přístup, abyste v nich nevypadala jako mladá-stará.

jak nosit saténový šátek (2)

Elegantně

Saténový šátek na krku si může dovolit i mladá žena, jen pozor na to, co k němu doplníte. Možná se vám totiž vybavují spíše starší dámy s kostýmkem a bílou halenkou nebo také letušky. Pravděpodobně nechcete vyvolat dojem ani jedné z nich, proto se raději vyhněte kombinaci s kalhotovým nebo běžným kostýmkem. I ten se však společně se saténovým šátkem dá obléci mladistvě. Třeba tím, že pod sakem vynecháte top a vykukovat bude jen krajkovaná bralettka. Skvělý dojem vykouzlíte, když vzorovaný šátek přidáte k bílé košili (klidně pánské) nebo výrazné sukni.

jak se nosí saténový šátek (3)

Ležérně s denimem i teniskami

Saténový šátek můžete přidat i k ležérnímu městskému oufitu – potrhaným džínám a teniskám. Kombinacím se meze nekladou, ale jelikož je většina saténových šátků výrazně barevná a vzorovaná, myslete na to a nechte je vyniknout. Zvolte tedy spíše neutrální či jednobarevný vršek, ať se váš krk opravdu blýskne.

jak se nosí saténový šátek (1)

Na kabelce

Saténový šátek má jako jeden z mála své místo i jinde – na kabelce. Způsobů jeho vázání je hned několik. Můžete ho jednoduše zauzlovat okolo ucha nebo třeba okolo něj celý obtočit a přivázat. Rozhodně tím přidáte kýžené zpestření nejen své kabelce, ale celému outfitu. No a kdyby se najednou rozpršelo nebo začal foukat silný vítr, stačí ho odvázat a využít k jeho původnímu účelu.

jak se nosí saténový šátek (2)

Kam pro ten nejlepší šátek?

Zajímavý výběr jistě najdete v mnoha kamenných prodejnách. Nás třeba zaujal stojan se saténovými šátky v obchodním centru My na Národní v Praze. V online prostoru nabídne šátkové království e-shop Coxes, kde jeden šátek seženete okolo dvou až tří stovek.

Zdroj fotografií: Pinterest.com