JAK POSKYTNOUT CHVILKU ČASU SVÝM CHODIDLŮM

Odpočinek by si naše nohy měly dopřávat daleko častěji, než si na ně většina z nás vzpomene. Abychom si chodidla udrželi co nejzdravější a nejkrásnější, je třeba jim nabídnout více než jen pohodlnou obuv. I když, ta je základem.

pexels-photo-835240.jpeg

Léto už doznívá a naše nožky mají za sebou dva dlouhé měsíce v horku. Ať už jste seděla v kanceláři nebo lezla po horách, vaše chodidla dostala pořádně zabrat tak jako tak. Je čas nechat je na chvilku odpočinout, aby mohla nabrat novou sílu a to ještě dřív, než je schováte do ponožek a kozaček.

Krok č. 1 Odstranění staré kůže

Jako první je třeba zbavit se staré kůže, která nejen nevyniká na pohled, ale už pro naše chodidla nemá ani žádný význam. Můžete využít osvědčenou metodu škrabky a nebo sáhnout po relativně novém způsobu obnovení kůže na nohou – exfoliačních ponožkách. V Česku je nabízí značka Parasoftin – jeden pár vyjde na necelých 150 korun. V balení najdete igelitové ponožky, do kterých nalijete přibalenou tekutinu, pak dovnitř vložíte nohy a necháte působit hodinu až hodinu a půl. Do týdne dojde k šetrnému sloupání veškeré kůže a obnovení jejích nových vrstev.

Krok č. 2 Koupel a zábal

Zatímco odstraňování kůže je vhodné jen jednou za čas, bylinná koupel nohou či jejich zábal si můžete dopřávat klidně jedenkrát týdně. Chodidla je třeba osvěžit, zklidnit a zregenerovat, k čemuž dokáže napomoci bylinná sůl do koupele. Výsledný efekt po odstraňování staré kůže vám pomohou déle udržet parafínové masky na nohy, které chodidla zahřejí a kůži změkčí. Takových masek se vyrábí spousta, proto si na nákup najděte čas, pročtěte si recenze a vyberte si takovou, která by vám měla nejlépe vyhovovat. Najdete je například v sortimentu značky Missha, L’biotica nebo Cettua.

Krok č. 3 Hydratace

Oklikou se vracíme zpět na začátek. Některé ženy mají popraskanou kůži na nohou dědičně, jiné by se ji dokázaly s velkou pravděpodobností vyhnout (nebo maximálně eliminovat) se správnou péčí. Proto nepodceňujte mazání chodidel a pořiďte si správný krém. Pokud pro svá unavená chodidla chcete udělat tu nejlepší službu, mažte je pravidelně každý večer, krém nechte chvilku vstřebat a pak klidně natáhněte bavlněné ponožky. Skvělé recenze sbírá přírodní krém s názvem Bosé nohy od výrobce Mylo. Dostatečnou hydrataci nabídne i lékárenská značka Excipial ve svém produktu K Foot nebo L’Occitane Karité.

woman touching her right leg