JAK SE JEDNODUŠE ZBAVIT STRESU? ZVLÁDNETE TO I VY

Stres a napětí se stali každodenní součástí našich životů. Ať jste jim vystavování v práci, ve škole nebo v mezilidských vztazích, nepřináší většinou žádné pozitivní pocity. Za to vám může den pořádně znepříjemnit. Nejčastější projevy stresu jsou zvýšený tep, problémy s dýcháním a nechutenství. Může vám ale přinést i bolesti hlavy, únavu, nevolnost a při dlouhodobém působení i civilizační choroby.
Jak ze sebe stres rychle otřepat a jaké triky na něj zaručeně fungují? 

Nádech, výdech

Né nadarmo se říká, že musíte něco rozdýchat. Správná dýchací technika má téměř zázračné účinky.  Když jste ve stresu máte pocit, že se nemůžete nadechnou, tím pádem se vaše nádechy zrychlují a jsou mělké. Když na vás tedy udeří stresová situace, zaměřte se na váš dech. Zhluboka se nadechněte, na 2 vteřiny zadržte dech a potom pomalu vydechujte. Opakujte alespoň 5x. Vaše tělo se tak uklidní a stres opadne.

Jidlem k lepší náladě

Pokud nám ve výživě chybí některé látky, jsme ke stresu a jeho projevům náchylnější. Rozhodně by vám v jídelníčku neměla chybět kyselina listová, jejíž nedostatek může vést až k depresím. Najdete ji v listové zelenině, chřestu nebo fazolích. Můžete se také preventivně nadopovat hormonem štěstí. Drůbež, vepřové maso, sezam a dýňová semínka obsahují trypofan – aminokyselinu, která pomáhá vylučovat v těle serotonin. Nezapomínejte ani na ovoce a zeleninu, které obsahují antioxidanty a vitamíny.

Zkuste aromaterapii

Čich je jedním z našich nejsilnějších smyslů. Je spojen s hypotalamem a limbickým systémem, ve kterých se vytvářejí emoce. Díky vůním si tedy můžete navodit vámi vybrané pocity. Pokud začínáte pociťovat úzkost, vyberte si vonné oleje, které vám evokují kladné vzpomínky a nebo využijte levanduli, která uklidňuje mysl a navozuje pocit klidu. K aromaterapii můžete využít vonné lampy nebo parfém, který můžete mít vždy při sobě.

zdroj obrázků: pinterest.cz

Mezi další tipy patří i rychlá masáž akupresurních bodů, dostatek spánku a pravidelné procházky. Jaké triky fungují proti stresu vám?

Leave a Reply