JAK SE OBLÉCT, KDYŽ JE DRESS CODE SOUČÁSTÍ POZVÁNKY

Také už jste si někdy lámali hlavu, co obléct, abyste splnili předepsaný dress code, který je na pozvánce? My jsme si pro vás připravili přehled těch nejčastějších a věříme, že teď už budou všechna fashion pravidla jasná.

White tie

Začínáme u dress codu hodného plesu v opeře, předávání Nobelových cen či významných státních událostí. V České republice se s ním však většina z nás nesetká. Kdyby náhodou ano, u mužů je hlavním kouskem černý jednořadý frak. Doplněn má být o kalhoty s vysokým pasem a černé lakýrky. V bílé barvě by pak měla být vestička, košile s odepínacím límečkem a motýlek, v ideálním případě ručně vázaný. Dámy to mají v tomto případě o něco jednodušší – must have je dlouhá večerní. Sáhnout mohou po jednoduchých splývavých i honosných nabíraných róbách.

Black tie

Pro pány černý, skvěle padnoucí smoking, bílá košile a černý motýlek. Nadčasová klasika, která je v případě tohoto dress codu nutností. Dámy pak zvolí dlouhé, večerní šaty bez zbytečných vzorů a doplňků. Samozřejmostí jsou lodičky s uzavřenou špičkou.
PS: Pokud na pozvánce najdete Creative black tie, jedná se o uvolněnější verzi samotného black tie. Nebojte se tedy trochu odlišit a vybočit z davu, vždy ale pamatujte – elegance a vkus na prvním místě!

Semi formal / cocktail

V tomto případě je důležitá i hodina, kdy se akce koná. Pokud se jedná o odpolední akci, pánové zvolí oblek, který nemusí být nutně tmavý, a košili. Dámy pak mohou obléknout kostýmek či elegantní sukni s topem. V případě, že se akce koná po šesté hodině večerní, pánové mohou zůstat u obleku. Ten by měl být však v tomto případě tmavé barvy. Dámy mohou zvolit malé černé, koktejlky či jiné, dostatečně formální šaty. Bát se nemusíte ani oblekových kalhot doplněných o sako a vysoké lodičky.

Smart casual

Taková zlatá střední cesta mezi velmi formálním a až příliš ležérním lookem. V první řadě byste se ve smart casual měli cítit dobře a hlavně by to mělo vyjadřovat vaši osobnost. Zkrátka se oblékněte tak, jak byste se oblékli normálně. Jenom snad pro pány, místo riflí zvolte kalhoty s polo trikem, košilí či sportovním sakem. Dámy mohou sáhnout po áčkové sukni, oblíbených culottes nebo elegantních šatech.

Casual

Casual je to, co nosíte denně. Klidně rifle a tenisky, pencil skirt či přítelovo sako. Tenisky, skládanou sukni, péřový kabát do poloviny lýtek, biker boots, mom jeans. A všechno ostatní, co nosíte do práce, do školy a na nákupy.

Zdroje fotografií: pinterest.co.uk
Tereza Bartoňová

Leave a Reply