JAK SE OBLÉKNOUT LUXUSNĚ, I KDYŽ NA TO NEMÁTE

Každá z nás jistě někdy zatoužila stát se okouzlující Pařížankou, oplývající přirozeným šarmem a elegancí. Ovšem jak na to, když nemáte na účtu sta tisíce na drahé modely od předních módních značek? Nevěšte hlavu. V následujících pěti bodech Vám poradíme, jak na to. Avšak nejdůležitějším pravidlem platícím pro všechny je, cítit se v oblečení dobře, protože jedině tak budete na okolí působit příjemně a přirozeně.

jak se obléknout luxusně i když na to nemáte (1)

Berte svůj šatník jako investici

S každou sezónou přichází i nové módní výstřelky. Ty jsou sice super, ale posláním módy je, aby vyšla z módy. Proto, když nechcete s každou novou sezónou měnit kompletně svůj šatník, budujte ho. Naštěstí móda nabízí kousky, které out nebudou nejspíše nikdy. V každé sezóně se dají použít a nikdo si ani nevšimne, že tento kousek máte v šatníku již několik let. Soustřeďte se na kvalitní materiály, které jsou v prvopočátku sice větší investice, ovšem je zapotřebí je brát jako investici do budoucna, která se zaručeně vyplatí. Například kašmírový svetr – když se o něj budete dobře starat a nezvolíte příliš extravagantní motiv, můžete ho nosit roky a stále bude dělat stejnou parádu jako první sezónu.

jak se obléknout luxusně i když na to nemáte (4)

Méně je někdy více

Pokud chcete zvolit luxusnější outfit, rozhodně sáhněte po malé kabelce, která příjemně doplní Váš look a nijak ho nebude narušovat. Třeba malou kulatou, které jsou v roce 2019 opravdu trendy! Velká nákupní taška, do které se sice mnoho vejde, je fajn, ale rozhodně nebude působit luxusním a elegantním dojmem.

» Přečtěte si také: Módní trend 2019: Kulaté kabelky

jak se obléknout luxusně i když na to nemáte (3)

Dlouhé a vzdušné

Dalším prvkem, který vám dodá na eleganci, jsou jemné dlouhé široké kalhoty. Můžete je kombinovat s lodičkami pro větší efekt, ale ani s botaskami anebo sandály chybu neuděláte. Jedná se o ověřeného společníka, který vás nenechá na holičkách, jak pro běžnou městkou módu, tak i pro vzácnější příležitost.

jak se obléknout luxusně i když na to nemáte (5)

Vždy je lepší delší

Dlouhé sukně měly vždy své kouzlo. V tomto případě mají extra kouzlo! Teď po vás nikdo nechce, abyste vlítly do šatníků a vyházely všechny mini, naopak i ty mají své místo. Ale pro tento případ, kdy chceme docílit elegance, jsou vždy lepší delší nežli kratší. Představte si to sama, jak kráčíte po ulici v tom zavane lehký větřík a roztančí vaší sukni do stran. Každý se za vámi jistě otočí.

jak se obléknout luxusně i když na to nemáte (6)

Kapka ležérnosti neuškodí

Vzpomeňte si, kdykoliv jde nějaká celebrita, ať už jen po ulici, nebo po červeném koberci a má sako, či kabát, vždy je přehozené jen přes ramena. Je to jednoduchá věc, která v sobě skrývá obrovské kouzlo. Z běžného kabátu nebo kožené bundy rázem vytvoříte úplně nový dojem z celého outfitu, než když jej běžně oblečete.

jak se obléknout luxusně i když na to nemáte (2)

Kristýna Lukášová
Zdroj fotografií: pinterest.com