JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O KAŠMÍROVÝ SVETR

Po letech, co jste se natrápili s běžnými svetry jste si řekli dost a koupili kvalitní svetr z kašmíru? Gratulujeme. První krok by byl, ale abyste za pár let nemuseli kupovat kašmírový svetr nový, naučte se o něj správně starat. Pomůžeme vám s pár tipy.

jak se starat o kašmír (2)

Ruční praní a dětský šampón

Pokud nechcete prát kašmírový svetr sama v ruce, zvolte alespoň program ručního praní na vaší pračce. Vyhnout byste se měli také agresivnímu pracímu prášku a nejlépe uděláte, vyměníte-li ho úplně za jemný dětský šampón.

Neždímat, nemáchat!

Po praní svetr neždímejte, raději z něj jen jemně vodu vytlačte. Nijak ho nevěšte, kašmír je velmi citlivý a také náchylný materiál, proto nechte svetr raději volně schnout rozprostřený na ručníku.

Bez ramínka

Aby se vám svetr nevytahal ve skříni dříve, než ho poprvé obléknete, rozhodně ho nevěšte na ramínko. Pokud máte z kašmíru kabát, ten už vydrží o trochu déle a pověsit ho na ramínko se bát nemusíte.

Stop žmolkům

Delší životnost kašmíru zajistíte také tím, že ho budete uchovávat ve skříni na ruby a ve speciálním ochranném sáčku. Ten zredukuje jeho šoupání o police nebo jiné oblečení, které by mělo za důsledek větší tendenci ke žmolkování.