JAK SE STARAT O PLEŤ NA HORÁCH

Mráz, studený vzduch a nepříjemný vítr nenápadně vysušují naši pokožku, která obzvláště na horách dostává pořádně zabrat. Proto vám přinášíme pár tipů, jak předcházet vysušené pokožce a užít si pobyt na horách bez zbytečných komplikací.

jaks e starat o pleť na horách.jpeg

Vlažná voda

Teplá sprcha nebo vana bývá to hlavní, na co myslíte po celém dni na sjezdovce, nenechte se ale zviklat svojí touhou. Dopřejte si zahřívací koupel, ze které ale vynechejte mytí obličeje. Nechte si jej na konec a umyjte si ho vlažnou vodou až nebudete tolik zmrzlí. Vlažná voda totiž vaši pokožku nevysuší tolik jako voda horká. Dobré také je se po každé koupeli pořádně napít čisté vody, abyste byli dostatečně hydratováni. Na pití vody nezapomínejte po celý pobyt na horách, čaje a jiné horké nápoje totiž nestačí.

Správná kosmetika

Nezanedbejte výběr přípravků, které si s sebou povezete na hory. Vyberte ty, se kterými máte dostatečné zkušenosti a které pozitivně působí na suchou pokožku. Dávejte si velký pozor na to, aby krém neobsahoval vodu, protože ta by na vašem obličeji mohla zamrznout a způsobilo by vám to nepříjemné zarudnutí, v horším případě i omrzliny. Vezměte si s sebou kvalitní přírodní kosmetiku, protože přípravky, které obsahují ropu, vaší vysušené pokožce moc nepomohou. Nejlepším řešením jsou přírodní pleťové oleje, které vaši pokožku dostatečně vyživí a zklidní. Vaše pokožka tak zůstane vláčná a pružná. Nezapomínejte ani na krém či olej na ruce, kterým zima dává zabrat stejně tak, jako vaší tváři.

Nezapomínejte na ochranu!

Připomínání rukavic, které vaši pokožku ochrání před mrazem, je nejspíš zbytečné. Ale připomínka opalovacího krému již jistě stojí za zmínku. Horské sluníčko je velmi silné, a i když je venku nějaký ten mínus, může se vám snadno stát, že se vám spálí nos. Samozřejmostí by také měl být balzám na rty, který pro jistotu mějte v každé bundě nebo kalhotách. Není nic horšího než popraskané rty uprostřed lyžařského týdne.

Strava

Důležité je vyživovat vaši pleť nejenom kosmetickými přípravky, ale i zevnitř. Proto jí dopřejte pořádnou dávku ovoce a zeleniny, která vašemu organismu doplní zásoby vody. Skvělým způsobem je konzumace omega 3 mastných kyselin ať už ve formě ryb, nebo tabletek. Pokud trpíte na opravdu suchou pleť, zkuste do svého jídelníčku zařadit například pupalkový olej, který obsahuje i vitamín E.

pexels-photo-374769.jpeg

Barbora Petříková