JAK SI VYBRAT BASIC TRIKO?

Obyčejné tričko by mělo být součástí šatníku žen i mužů. Víme, že by mělo být z kvalitního materiálu, být dobře ušité a mít neutrální barvu. Jak ale poznat, které tričko z tak velkého výběru je opravdu to správné?

basic trika porth basic (1)

V první řadě materiál

Aby se vám v obyčejném tričku dobře fungovalo a také aby nevypadalo tak úplně obyčejně, je třeba na jeho výrobu použít kvalitní materiál. Tím může být 100% (bio)bavlna nebo také bambusové vlákno. Příjemná vám může být i viskóza. Vyzkoušejte všechny možné varianty materiálů, abyste zjistila, jaký je vám nejbližší, než dáte více peněz do kvalitního trika.

Volný nebo upnutý střih?

Pro pohodlné nošení je stejně jako materiál důležitý i střih. Preferujete volnější triko nebo střih na tělo? Véčkový nebo kulatý výstřih? Delší nebo kratší provedení? Obepnuté triko snadno schováte i pod úzký svetřík nebo kardigan, volnější trika působí lépe samotná, jen zakasaná v kalhotách.

basic trika porth basic (4)

Detaily hrají roli

Při výběru basic trika je dobré dávat pozor na detaily. Takové tričko většinou nekoupíte za dvě stovky a pokud vám má vyhovovat a dlouho sloužit, i díky drobnostem poznáte, jestli je opravdu kvalitní, nebo ne. Jednou takovou drobností je zpracování lemů a rukávů. Prohlédněte si švy a to, zda je triko souměrné. Při nekvalitním šití se totiž stává, že když tričko párkrát vyperete, boční šev se přetočí na břicho. 

Nemusí to být vždy jen černá a bílá

Pokud hovoříme o basic trikách, nutně to nemusí znamenat jen černou, bílou a šedou. Basic triko najdete i ve spoustě dalších odstínů a může být stejně tak univerzální jako černé. Například tmavě modrá barva, šedý proužek nebo hořčicová patří mezi trendy odstíny, které vyniknou, ale zároveň se stále dobře kombinují. Velký výběr basic triček najdete například u mladé české značky Porth Basic nebo u světově známé značky J. Crew. Ceny se bát nemusíte, basic trika u J. Crew pořídíte okolo tisícovky. 

basic trika porth basic (2)

Zdroj fotografií: Facebook.com/Porthbasic