JAK VYBRAT SPRÁVNÝ ŠICÍ STROJ?

Ať už patříte mezi švadleny šijící denně, nebo k nadšeným začátečníkům, důležitý je správně zvolený šicí stroj. Typů a druhů domácích šicích strojů je na trhu mnoho, ale který je pro vás ten správný?

needle-wheel-singer-fabric-sewing-sewing-machine-990595-pxhere.com (1).jpg

Při pořizování šicího stroje je třeba si říct, co budete chtít šít, z jakých materiálů a také zohlednit úroveň svých šicích dovedností. Důležité jsou technické parametry jako rychlost, hlučnost a životnost. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ stroje, stěžejní je jeho kvalita. Značka šicích strojů Brother se řadí již dlouhá léta mezi ty nejkvalitnější a oblibu v nich najdete jako začátečník, stejně tak, jste-li pokročilá švadlena.

Základní šicí stroj

Nepostradatelným kamarádem v práci se strojem je šicí stroj základní. V samých začátcích kreativní šicí tvorby postačí pouze tento druh stroje. Většina takových šicích strojů umí vytvořit několik druhů stehů a to základních programů lemování, overlockový steh, program pro vytvoření knoflíkových dírek a několik programů dekorativních stehů. Samozřejmostí je u dnes prodávaných šicích strojů volitelná délka, šířka a hustota stehů, boční nožík pro odstřih koncových nití, množství rychloupínacích patek pro usnadnění jednotlivých šicích úkonů, výborné osvětlení (nejlépe LED světlem) a možnost šití dvoujehlou. Příslušenství se liší ať už vlivem stupně pokročilosti, či jeho cenou.

1_brother_a80-1100x900.jpg

Overlocky a coverlocky

Když chcete vámi vyrobené modely dostat na vyšší úroveň, je na čase pořídit si overlock a coverlock, které z vašich výrobků udělají naprosto profesionální oděvní kousky. Tyto druhy strojů jsou speciální šicí stroje upravující lemy, začišťující okraje a švy a pracující se čtyrmi nitěmi zároveň. V jednom kroku nejen kvalitně sešijete, ale také začistíte díky automatickým ořezům přebývajícího materiálu. Stroje šijí dvoujehlou a prostor mezi liniemi stehů vyplňují smyčkami. Oba tyto stroje jsou vhodné pro pružné, úpletové a strečové materiály, které žádnou jinou formou neupravíte tak esteticky a kvalitně jako právě za pomoci overlocků nebo coverlocků.

Vyšívací stroje

Tvoříte-li takové modely, na kterých byste rádi vlastní vyšité aplikace či monogramy, měli byste vlastnit také vyšívací stroj. I ty v nabídce značky Brother naleznete. Stejně jako ty předchozí, se řadí ke strojům vysoké kvality a dokonalé efektivity. Tyto stroje mají přehledný a dostatečně velký LCD displej, na němž aplikace plánujete. Disponují také automatickým odstřihem přebývajících koncových nití. Potřebovat k nim budete vyšívací formáty, které si můžete buď koupit již připravené, a nebo si je nechat vytvořit na míru. Ideální variantou k vytvoření více motivů výšivek je vlastnit vyšívací software, který obsahuje vždy určitý počet motivů ke strojové výšivce.

m240ed-1100x900.jpg

Zdroj fotografií: eshop.brother-czech.cz
» PROMOTION «