JAK VYTVOŘIT ŠŤASTNÝ (NEJEN) DOMOV?

Snad každý z nás touží po krásném domově a pozitivním pocitu ze svého bydlení. Často se ale stává, že se k tomu směřujících změn bojíme a nebo nevíme jak na ně. Pojďme se  inspirovat dánským životním stylem hygge v oblasti home decor, který nám ve vytvoření lepšího a hezčího domova pomůže maličkostmi, doplňky a dekoracemi.

hygge

Co znamená hygge?

V úplném překladu znamená dánské slovo hygge útulnost nebo také cítit se dobře, příjemně. A právě proto se začal hygge používat ve významu a spojení bydlení v hygge stylu. Tento styl zahrnuje vše příjemné, útulné, měkké a hebké, na co si u designu a stylu bydlení vzpomenete. Pletené, vlněné a přízové deky, přehozy, měkké polštáře,  svíčky a svícny, dřevěný masivní nábytek, dřevěné, kamenné, korkové a jiné přírodní doplňky. 

6e580304f0f847137831f6c50fdcf800

Není třeba přehnaně utrácet

Pokud vás hygge styl bydlení zaujme, neznamená to velké investice a horentní sumy za designový nábytek. V tomto stylu je velký prostor pro vlastní tvorbu a realizaci. Kdo umí plést a háčkovat, mnoho doplňků si vytvoří sám. Například deky, přehozy, polštáře a nebo dekorace na stůl a komody, svícny, svíčky, lampy, závěsná světla, podložky, běhouny, podložky na kávu a čaj. Jste-li natolik zruční, že zvládnete renovaci nábytku, máte vyhráno. Mnoho nádherných kusů nábytku z masivu a opravdového dřeva dnes seženete v rustikálních bazarech nebo výprodejích. A pak už postačí brusný papír, několik štětců, barev, laků a další vychytávky z tolik oblíbených návodů na DIY nábytek.

ca109b61d6df0680c911326b25fac417 (1)

Jak na to?

Udělejte si radost a kupte si několik dekorací, váz, svícnů, foto rámečků, obrázků, nových potahů na polštáře, velikou pletenou deku nebo třeba nový čajový servis. Rozmístěte je do prostoru svého bydlení přesně tak, jak se vám to bude líbit. Pro odvážnější do začátku postačí starší noční stolky, kterým naprosto změníte podobu lehkým vybroušením, novou barvou a lakem. Nebraňte se také dekorativním malůvkám toho, co vás zrovna napadne. Oblíbenými dekoračními motivy jsou jelení hlavy, geometrické lehké a jednoduché vzory, kytky, stromy, ale třeba také motýli, vlci či obyčejné spojování čar. Perfektním typem do dětských pokojů a ložnic jsou také závěsné relaxační houpačky, houpací sítě nebo nová prostorná křesla a lenošky pro pohodu při čtení oblíbené knihy.

5de448f988815a01cc24cd4c5dad92b6

Hygge není jen home decor

Žít hygge, být hygge. To však neznamená jen dekorativně upravit byt či dům. Znamená to mnohem víc. Cítit se příjemně, žít dobře. Vidět každou maličkost jako pozitivní bod zpříjemňující den. Připravujte a radujte se z obyčejných rodinných večeří, posezení u sklenky vína s přáteli nebo se prostě jen nechte unést a omámit zářícím sluncem a jeho paprsky či poslechem větru při procházce. Váš život se tak stane příjemnějším, šťastnějším a hygge.

1200_hswc8ke6wr.jpg

Zdroj fotografií: pinsterest.com , fler.cz