JAKÁ DÉLKA SUKNĚ PADNE VÁM?

Délky sukní se řídí hlavně trendy doby. Aktuální trendy povolují všechny tři délky a to bez jakýchkoli omezení. Důležité je však znát také vhodnost ve vztahu k typu postavy, protože každá délka dokáže zvýraznit určité části našeho těla a nebo zamaskovat naše nedostatky. Která se hodí právě pro vás? Pojďme na to.

Mini sukně

Klasická sukně v délce mini by měla být kratší než délka od pasu ke kolenům. Jako měřítko mini nám poslouží také volně svěšená ruka a prostředníček. Mini sukně by neměla být delší než právě takto natažená ruka. Nezáleží na střihu, volbě materiálu, barvě či vzoru, jde pouze o délku. Minisukně je (už od svého názvu) vhodná hlavně pro ženy vyšší, štíhlejší a nebo ženy s dávkou zdravého sebevědomí. Ale! Co je doporučeno, není zakázáno. Jde tedy spíš o individuální dobrý pocit každé ženy ze svého vzhledu.

Mini sukně

Midi sukně

Midi sukně – neboli střední délka zhruba do polovina lýtek. U této délky sukně je třeba zvolit současně i vhodný střih sukně. Umí totiž vykouzlit nejen sexy ženskou postavu, ale na druhou stranu může mít na svědomí totální deformaci ženského těla. Áčkový a řasený či skládaný střih v této délce je vhodný spíše pro ženy štíhlé v pase, s dlouhými a nejlépe velmi štíhlými lýtky. V opačném případě bohužel ještě přidají na centimetrech v obvodu a naopak uberou centimetry z výšky ženy. Ale nezoufejte! Midi v rovném a pouzdrovém střihu je pro ženy menší a plus size to pravé. Opticky sníží obvodové centimetry a v kombinaci s vysokými podpatky protáhne vaši výšku.

Midi sukně
Midi sukně

Maxi sukně

Dlouhá, delší, nejdelší. Velký trend délku maxi sukní dostal až na podlahu, avšak jejich obliba naopak roste do výšin. Opět je důležité volit rovněž správně střihy. U midi délky jsme si již řekli něco o tvaru a vhodnosti na typ postavy. Teď se na to podívejme s pohledu výšky pasu. Maxi sukně s vysokým pasem (nejlépe svrškem zastrčeným pod pas sukně) lichotí i silnější, menší, drobnější ženské figuře. Ať už ji doplníte keckami, lodičkami, sandálky, trikem, košilí nebo halenkou, vždy budete vypadat o kousek delší. To vše díky efektu: kratší trup – delší nohy.

Maxi sukně

Leave a Reply