JAKÁ JE INOVATIVNÍ VEGANSKÁ OBUV S ŠESTIGENERAČNÍ HISTORIÍ

Inovace, nejvyšší kvalita, šetrnost, udržitelnost, future design a high-end produkty. 6 rodinných generací, mnoho novinek a objevů, mílové kroky vpřed díky tradici manufaktury a modernímu přístupu k designu a samotné výrobě. Zní to neuvěřitelně? Je to skutečné. Seznamte se s – nat-2 ™ a jejím zakladatelem a designérem Sebastianem Thies.

Progresivní značka s historií od roku 1856

Sebastian Thies se v obuvnickém průmyslu pohyboval odmala. Jeho rodina již po 6 generací produkovala obuv běžnou, inovativní i netradiční a prošla si mnoha stádii vývoje. Právě roku 1856, vznikem firmy Ferdinand Fischer, se začala psát historie jedné z dobově nejvýznamnějších německých firem, kde započali tvořit výrobou plsti. Poté se v továrně zaměřili na výrobu kreativní obuvi. Během druhé světové války však přišel zánik a znárodnění podniku. Až v roce 1949 obnovil tradici Ingeborg Thies, narozený Fischer, a v roce 1984 již 5. generace rodinné manufaktury založila společnost, z níž v roce 2007 vzešel zakladatel a designér značky nat-2 ™ Sebastian Thies. Právě on vynalezl a vytvořil legendární udržitelné kolekce obuvi jako jsou slavná kožená série PRIME ™, LED SNEAKERS ™ a ultra iridescentní reflexní tenisky, série Sneakerboot SNEEP ™ a klasické PHATPACK ™.

nat-2 ™ a aktuální záležitosti

Dnes jedna z nejluxusnějších značek obuvi, jejíž kvalitu zajišťuje už její produkční původ. Sídlo a přípravné práce probíhají v Mnichově, avšak samotná výroba probíhá v nejlepších italských a španělských továrnách. Sebastien je dnes právem považován za průkopníka šetrnosti a udržitelnosti, předně pak díky materiálům, které pří návrzích a výrobě obuvi a doplňků používá. Inovativní, recyklovanou a udržitelnou high-end obuv a doplňky vyrábí z unikátních materiálů, jako je skutečný kámen, dřevo, mléko, rybí kůže, kávová sedlina, hayfield, tinder houba, kukuřice, korek, sklo, tkaný hliník, barva měnící svršky, olivová kůže a mnoho dalších. O jeho přesvědčení a kvalitách v oblasti eco-friendly a vegan výrobků svědčí také ocenění, jež získává napříč směry posuzovaných oblastí designu a průmyslu. Cena za inovaci a design v roce 2007 v Curychu, Cena IspoBrandnew 2008 v Mnichově, v roce 2012 Ocenění obuvnického průmyslu – „Nejlepší módní obuv“ byl v Londýně finalistou, Top 10 ocenění Green Tec 2016 v Berlíně, Cena Vegan Fashion od Pety v roce 2018 v Hamburku a mnoho dalších ocenění a nominací. Tím vším se značka nat-2 ™ a Sebastien mohou chlubit.

Zdroj fotografií: nat-2.eu

Leave a Reply